Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Koro Şefi Mete Gökçe KKTC Doğu Akdeniz Üniversitesindeydi

Koro Şefi Mete Gökçe KKTC Doğu Akdeniz Üniversitesindeydi

1-5 Şubat tarihlerinde Doğu Akdeniz Üniversitesi ev sahipliği ve organizasyonu ile gerçekleştirilen 100 Ses Koro Okulu Kış Kampı 5 Şubat Cuma akşamı Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayında gerçekleştirilen 1.Korolar Şenliği Konseri ile sona erdi.

Kamp süresince, 100 Ses Gençlik ve Eğitimciler Korosu ile Kıbrıs’tan da DAÜ SEM Ada Işığı Çocuk Korosu, KPKD Otello Çoksesli Korosu, Kıbrıs’ta Barış için İki Toplumlu Koro’nun da katıldığı konserlerle  koro eserleri seslendirildi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Müzik Bölümü Öğretim Görevlisi ve projenin genel sanat yönetmenliğini gerçekleştiren Koro Şefi Mete Gökçe, yeniden Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde olmanın mutluluğunu yaşadığını, Türkiye’den  26 farklı şehir ve üniversiteden katılan öğrenci ve eğitimciler ile Doğu Akdeniz Üniversitesinde ağırlanmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Proje ile iki ülke ve üniversiteler arasında önemli bir sanat ve paylaşım köprüsü kurulduğu ifade edildi.

Proje öncesi, ÇOMÜ Müzik Bölümü Öğretim Görevlisi Mete Gökçe ve proje ekibi Doğu Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Osam ve Rektör Yrd. Prof. Dr. Hasan Amca ve Gazimağusa Kaymakamı Şifa Çolakoğlu tarafından makamlarında kabul edildi.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 22 Ocak 2019, Salı