Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

ÇOMÜ Radyosu başarısını resepsiyonla kutladı

ÇOMÜ Radyosu başarısını resepsiyonla kutladı

4. Sihirli Mikrofon Radyo Ödülleri’nde 37 üniversite arasında Yılın En İyi Üniversite Radyosu seçilen ÇOMÜ Radyosu Radyo TON, Sihirli Mikrofon Radyo Ödülleri ev sahibi Fatih Belediye Başkanı Sayın Mustafa Demir’i konuk etti. Başkan Mustafa Demir ilk olarak ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer’e nezaket ziyaretinde bulundu, üniversite protokolü ve radyo yöneticilerinin katıldığı öğle yemeğine konuk oldu. Ziyarete Fatih Belediye Başkan Yardımcısı Necati Selvi, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Tarhan, Radyo-Sinema ve Televizyon Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hülya Önal ile ÇOMÜ TV-Radyo Genel Yayın Yönetmeni Vural Bulut da eşlik etti.

ÇOMÜ TV-Radyo Stüdyolarını ziyaret ederek öğrenciler ile bir araya gelen Mustafa Demir  daha sonra Kolin Otel’de düzenlenen ödül kokteylinde üniversite ve kent protokolü ile öğrencilerle bir araya geldi.

Ödül kokteylinde ilk olarak ÇOMÜ TV-Radyo Genel Yayın Yönetmeni Vural Bulut bir konuşma yaptı. Konuşmasında Sihirli Mikrofon Ödülleri’ne değinen Bulut “Türkiye’nin en prestijli radyo ödüllerinde üniversitemiz radyosu Yılın En İyi Üniversite Radyosu seçildi. Bu haklı gururu kentimize ve üniversitemize yaşatmanın sevincini yaşıyoruz. Bugün de üniversite ve kent protokolümüz ile bir araya gelerek bu sevincimizi paylaşmak istedik. Yarışma sürecinde büyük destekler veren üniversite ve kent yöneticilerimize büyük teşekkür ediyorum. Aynı şekilde ödül için gece-gündüz demeden büyük gayretler gösteren tüm çalışma arkadaşlarımı, öğrencilerimizi tek tek kutluyorum” dedi.

 

ÇOMÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Tarhan da konuşmasında “Bizlere ve gençlerimize kapasitelerini neler yapabileceklerini göstermeleri açısından güzel bir örnek olanak sağlayan Fatih Belediye Başkanımıza ve ekibine, burada desteğini esirgemeyen üniversite yönetimimiz, belediyemiz ve diğer bütün destek sağlayan herkese teşekkür ediyor ve gençlerimizin de daha güzel başarılara imza atmalarını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

REKTÖR ACER: “GENÇ VE DİNAMİK ARKADAŞLARIMIZ BÜYÜK BİR TEŞEKKÜRÜ HAK EDİYOR”

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Türkiye’de ve bilim dünyasında kalitesiyle adından söz ettiren bir üniversite olma yolunda hızla ilerlediğini belirterek “Daha çok iletişim fakültesi öğrencilerimizin, hocalarımızın, bütün emekleriyle, çabalarıyla belli bir noktaya gelmiş üniversite radyomuzun, bütün Türkiye’den üniversite radyolarının başvurusuna açık olan bir yarışmada birinci seçilmesi gerçekten kalitesiyle adından söz ettiren bir üniversitenin bir unsuru olmuştur. O nedenle ben özellikle üniversitemiz adına büyük bir mutluluk duyuyorum. Tabi burada teşekkürü hak eden, emeği geçen çok saygıdeğer çalışanlarımız, dışarıdaki kurumlar oldular. Bir kere üniversitemizin içerisinde bulunan hocalarımız, İletişim fakültesindeki hocalarımız ve radyo-televizyon birimimizin yönetiminde bulunan genç, dinamik arkadaşlarımız büyük bir teşekkür hak ettiler ve Çanakkale şüphesiz ki en çok dinlenen radyo Çanakkale’de ve Çanakkale bunun hakkını verdi. Dinlediğinin değerini gördüğünü, hissettiğini gösterdi ve desteğini esirgemedi ve Çanakkale’nin desteğiyle radyomuz birinci oldu bu sene ve tabi ki bütün bu güzel ortamı hazırlayan Fatih Belediyesi’nin çok saygıdeğer başkanı buradalar. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Çanakkale Belediyesi Başkanı Ülgür Gökhan da üniversitenin kentin olmazsa olmazı  olduğunu vurgulayarak “Üniversitenin başarısı çok önemli. Onun için bizde en ufak bir başarıda, en ufak bir öne çıkmada çok mutlu oluyoruz, bu bağlamda üniversite radyoları arasındaki bu birincilik çok anlamlı bundan çok büyük mutluluk duyuyorum. Bu sene ki birinciliği bir başlangıç olarak yorumluyorum, önümüzdeki sene  yine birinci olmalı, birinci olmak için gerekenleri yapmalıyız” dedi.

Çanakkale Vali Vekili Bekir Sıtkı Dağ da konuşmasında üniversite radyosu çalışanlarına ve üniversite yöneticilerine teşekkür ederek “Çanakkale çok özel bir il. İnsanlar arasındaki iletişim gerçekten muhteşem. O anlamda üniversite radyomuzun bu ödülü alması gerekiyordu. ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer’i de tebrik ediyorum. Onun yönetimi altındaki üniversitenin radyosunun bu başarıyı kazanmasını hak ettiğini düşünüyorum. Kendisini de buradan canı gönülden kutluyor, İletişim Fakültesi’nde başta Dekan bey olmak üzere, emeği geçen tüm arkadaşları tebrik ediyorum.” dedi.

FATİH BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA DEMİR: “ÇANAKKALE VE ÜNİVERSİTEYİ TEBRİK EDİYORUM”

Sihirli Mikrofon Radyo Ödülleri ev sahibi Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir resepsiyonda yaptığı konuşmada Çanakkale ve üniversiteyi tebrik ettiğini belirterek “Çanakkale adına, üniversite öğrencisinden, Çanakkale’de yaşayan bütün insanların bir bütün haline gelerek bu yarışmanın arkasında yerel yöneticisinden, merkezi milletvekillerine kadar tüm siyasi partilerin destekleriyle ve halkın desteğiyle oluşturulmuş, kazanılmış bir başarı.Yani hepinizi ayırt etmeden tebrik ediyorum. Sihirli Mikrofon Radyo Ödülleri dördüncüsünü gerçekleştirdiğimiz ve İstanbul’a gelen arkadaşlarımız bilirler, en prestijli hatta Türkiye’nin en prestijli salonunda gerçekleştirdiğimiz mukayese edilirse aslında Oscar ödül törenleriyle ülkemizde mukayese edilecek çok önemli, çok özel bir organizasyon. Bu sene ulusal ölçekte 3 Milyon 500 Binden daha fazla oyun kullanıldığı, 400’ü aşan radyonun katıldığı ulusal ölçekte önemli bir yarışmaydı. Bu yarışmada siz Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin başarısı olarak görüyorsunuz şüphesiz doğrudur, ama biz oradan baktığımızda ilk Çanakkale’yi görürüz. Çanakkale’yi öncelikli kılan ve onu lokomotifi haline getirmiş üniversitesini görüyoruz. Bu anlamda da üniversitenin çalışanlarını, öğrencilerini halkla bütünleşmesinin bir aracısı olarak görüyoruz” dedi

Kokteylde üniversite ve kent protokolünün yanı sıra ilçe belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri ile STK temsilcileri ve öğrenciler de hazır bulundu.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 25 Mart 2019, Pazartesi