Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Hain saldırıda 4 üniversiteli hayatını kaybetti

Hain saldırıda 4 üniversiteli hayatını kaybetti

Ankara’da terör örgütü PKK tarafından gerçekleştirilen bombalı saldırıda 4 üniversitelinin hayatını kaybettiği öğrenildi. Gazi üniversitesi 2 öğrencisini yitirirken, ODTÜ’de iki öğrencisinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

ODTÜ’den yapılan açıklama da “Yastayız, lanetliyoruz” denilirken “Ankara’da masum insanları hedef alan bir menfur saldırı daha yaşadık. Üniversitemiz bu insanlık dışı saldırıda iki evladını kaybetti. Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü birinci sınıf öğrencisi Berkay Baş ve Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü Hazırlık öğrencisi Ozancan Akkuş yaşamlarını yitirdi. Acımız büyük. Yaşamını kaybedenlere rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralanan vatandaşlarımıza şifalar diliyoruz. Terörü lanetliyor ve her türlü şiddete son verilmesi için çağrımızı tekrarlıyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Gazi Üniversitesi de “Üniversitemiz Hukuk Fakültesi 1.sınıf öğrencisi Nüsrettin Can Çalkınsın ile Gazi Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü İngiliz Dili Eğitimi Anabilim Dalı 4. sınıf Öğrencisi Feyza Acısu 13 Mart 2016 tarihinde Kızılay Meydanı’nda yaşanan terör saldırısında yaşamlarını yitirmişlerdir. Öğrencilerimize Allah’tan rahmet, kederli aileleri ve yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz.” açıklamasında bulundu.

1 Yorum

  1. Duyarlı vatandaş 14 Mart 2016 Cevapla

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 25 Mart 2019, Pazartesi