Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

AÇASAM’dan Çanakkale Sergisi

AÇASAM’dan Çanakkale Sergisi

Atatürk ve Çanakkale Savaşlarını Araştırma Merkezi (AÇASAM) tarafından organize edilen “Harbi Umumi Panoraması: Çanakkale” isimli serginin açılışı Çanakkale Evi’nde gerçekleştirildi.

Serginin açılışına CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Çanakkale Vali Yardımcısı İlhan Uran, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, İl Kültür Turizm Müdürü Kemal Dokuz, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Erdem, Sosyal Bilimler MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Enver Yolcu ile kent protokolü ve öğrenciler katıldılar.

Serginin açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Yücel Acer “Çanakkale Zaferi’nin 101. yılındayız. Geçtiğimiz yıl 100. Yılı kutlamıştık. Çanakkale Savaşları esnasında çekilmiş, aslında siyah-beyaz olarak yayınlanmış, Çanakkale Harbi Umumi Panoraması adıyla yayınlanmış fotoğraf albümleri vardı.Tarih Bölümündeki hocalarımız ciddi anlamda çalıştılar. Ortaya güzel bir albüm çıktı. Bu albüm bizim üniversitenin yayını olarak basıldı. Şu an bu albümü oluşturan fotoğrafların yer aldığı serginin Çanakkale Savaşları’nın 101.yılında açılışını yapmış olduk. Üniversitemizi ziyaret eden ziyaretçilerimize takdim edeceğimiz bir yayın oluşmuş oldu” şeklinde konuştu.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) ,Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarih Alan Başkanlığı, Çanakkale Valiliği ile Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığıyla düzenlenen sergi 15-22 Mart 2016 tarihleri arasında Çanakkale Evi’nde ziyarete açık olacak.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 25 Mart 2019, Pazartesi