Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çanakkale Şehitler Abidesi’ndeki Törene Katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çanakkale Şehitler Abidesi’ndeki Törene Katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. yılı nedeniyle Çanakkale Şehitler Abidesi’nde düzenlenen törene katıldı.

Törende, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman, bazı bakanlar, Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar ve Kuvvet Komutanları da hazır bulundu.

Şehitler Abidesi’ne Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Akar ve Çanakkale Valisi Hamza Erkal’ın çelenklerini sunmasıyla başlayan törende, saygı duruşu ve saygı atışı yapıldı; İstiklal Marşı okundu. Tören, günün anlam ve önemini belirten konuşmalarla devam etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmaların ardından beraberindekilerle birlikte deniz tarafındaki seyir alanına geçerek, donanma birliklerinin top atışları eşliğinde denizde yaptıkları geçit törenini ve Türk Yıldızları’nın, terörle mücadelede şehit düşenlerin isimlerinin yazılı olduğu uçaklarıyla yaptıkları gösteriyi izledi.

Gösterilerin ardından Şehitlik Defterini imzalayan ve Çanakkale şehitleri için tilavet edilen Kur’an-ı Kerim’i dinleyip yapılan duaya katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit mezarlarını da ziyaret ederek üzerlerine karanfil bıraktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, anma etkinliği kapsamında düzenlenen ‘Çanakkale Şehitlerine’ temalı hüsnühat sergisini gezdi ve sergilenen eserlerle ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra İstanbul’a gitmek üzere Çanakkale’den ayrıldı.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 25 Mart 2019, Pazartesi