Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

İşte Yeşim Karadağ’ın Bahsettiği CHP-HDP Kardeşliği

İşte Yeşim Karadağ’ın Bahsettiği CHP-HDP Kardeşliği

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ’ın “CHP-HDP söylemi aynı” çıkışı akıllara CHP’li vekillerin terör örgütü PKK-YPG-PYD hakkında yaptığı açıklamaları getirdi.

Karadağ, CHP İl Teşkilatının Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ve bazı bakanlar hakkında suç duyurusunda bulunmasını sert bir dille eleştirmiş  ve CHP İl Başkanı Nejat Önder’in  yanlış kişiler hakkında suç duyurusunda bulunduğunu belirtmişti.

İşte CHP’lilerin terör örgütü PKK-YPG-PYD çıkışları:

“PYD BİZİM İÇİN TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİLDİR”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu:

21 Ekim 2014 tarihinde İstanbul Üniversitesi öğrencileriyle bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu PYD hakkında tartışma çıkaran ifadeler kullanmıştı. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın PYD bir terör örgütüdür açıklamasını değerlendirirken, “PYD bizim için terör örgütü değildir. PYD kendi vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşumdur” demişti.

“SINIRIMIZDA PYD OLSUN”

CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek:

CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek yaptığı bir konuşma da sınırımızda PYD olsun demiş “Dünyada melez demokrasi sınıfındayız. Türkiye’de demokrasi askıya alınmış. Birinci önceliğimiz, birinci sınıf demokrasi ki bu seçim bildirgemizde de var. Suriye ve Irak’tan bahsedildi. Biz kardeşsek, sınırımızda başkası olacağına PYD olsun. Bizce hiçbir sakıncası yok” ifadelerini kullanmıştı.

CHP’Lİ VEKİLLER PKK KANALINDA

CHP’li Sezgin Tanrıkulu, terör örgütü PKK’nın propagandasını yapan kanalın canlı yayın konuğu oldu. Dahası CHP milletvekili ve parti meclisi üyesi Sezgin tanrıkulu, Londra’da faaliyet gösteren Türkiye Çalışmaları Merkezi’nin düzenlediği toplanPYD ’nin türkiye’ye yönelik eylemi olmadığını, kendi halkını temsil etmeye çalıştığını ileri sürerek “akp pyd’den neden rahatsız? Bunu hükümetin açıklaması lazım” ifadeleriyle terör örgütünü savundu.

TERÖRİSTİN CENAZESİNDE GÖZYAŞLARI

CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi:

Gazme Akkuş İlgezdi de PYD’ye katılıp Kobani’de öldürülen teröristin cenazesinde boy göstermiş, teröristin cenazesinde gözyaşı dökerken ki hali objektiflere yansımıştı.

TERÖRİSTE “ŞEHİT” DEDİLER

CHP Milletvekili Aytuğ Atıcı:

Habertürk’te ekrana gelen Türkiye’nin Nabzı programında CHP milletvekili Aytuğ Atıcı ile güvenlik uzmanı Mete Yarar arasında ‘bildiri’ tartışması yaşandı. CHP’li Atıcı güvenlik güçlerimize bombalı saldırı yapan teröristler için ‘babalarını şehit ederseniz eli bomba tutar’ ifadelerini kullandı.

CHP İzmir Milletvekili Hülya Güven:

Esad rejimine destek açıklaması yapan CHP İzmir Milletvekili Hülya Güven, Esad’ın halkını öldürmesini Türkiye’nin PKK ile mücadelesine benzetti. Türkiye’nin halkını öldürdüğü anlamına gelecek ifadelerle yetinmeyen CHP’li vekil haddini de aşarak PKK’lılara “şehit” dedi.

“HPD BARAJI AŞTI DİYE ŞÜKÜR PİLAVI DAĞITTILAR”

CHP’li Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan:

Çanakkale Belediye Başkanı CHP’li Ülgür Gökhan, 7 Haziran milletvekilliği seçiminde HDP’nin barajı aşması üzerine Cumhuriyet Meydanı’nda halka şükür pilavı dağıtmıştı.

Kaynak: ajanslar

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 24 Ocak 2019, Perşembe