Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Yeşim Karadağ’dan CHP’ye sert çıkış

Yeşim Karadağ’dan CHP’ye sert çıkış

AK Parti İl Başkanı Yeşim KARADAĞ’ın CHP İl Teşkilatının Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ve bazı bakanlar hakkında suç duyurusunda bulunmasını sert bir dille eleştirdi. CHP İl Başkanı Nejat Önder’in Kılıçdaroğlu gibi devletin yanında değil terörü lanetlemeyenlerin yanında durduğunu belirterek Nejat Önder’in yanlış kişiler hakkında suç duyurusunda bulunduğunu söyledi. Karadağ, CHP İl Başkanı Nejat Önder’in; “teröre açıkça destek veren HDP Lideri Selahattin DEMİRTAŞ’ı ve terör olaylarından sonra HDP İle aynı safta devlete karşı yer alan kendi partisinin genel başkanı Sn.Kemal KILIÇDAROĞLU ’nu şikayet edeceğine devletin yönetimine suç duyurusunda bulunmuştur açıklamasında bulundu.”

AK Parti İl Başkanı Yeşim KARADAĞın açıklaması şu şekilde;

22.03.2016 Günü Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Sn.Nejat ÖNDER, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Sn.Serdar SOYDAN ve Çanakkale Belediye Balkanı Sn.Ülgür GÖKHAN İle birlikte Çanakkale Adliyesine başvuruda bulunarak Cumhurbaşkanımız Sn.Recep Tayyip ERDOĞAN, Başbakanımız Sn.Ahmet DAVUTOĞLU ,bazı bakanlarımız ve bazı bürokratlar ile ilgili suç duyurusunda bulunmuştur.

CHPli Kılıçdaroğlu, MHPli Bahçeliyi Örnek Alsın

Devletimiz tüm kurumlarıyla teröre karşı her türlü mücadeleyi kahramanca yürütmektedirler. Bu mücadelede ana muhalefetten beklentimiz destek olmayı geçtik köstek olmamaktır. Fakat görüyoruz ki ana muhalefet partisinin Genel Başkanı ve İl Teşkilatları bu mücadeleye köstek olmaktadırlar. Bu manada Sn.Devlet BAHÇELİ ye bu süreçte izlediği vakur duruşundan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Sn.Bahçeli Başbakanımız Sn.DAVUTOĞLUndan randevu talep etmiş, Başbakanımız bu önemli mesele ile ilgili randevu vererek konunun detaylarını görüşmüşler ve Sn. BAHÇELİ bu süreçte hükümetin arkasında olduklarını belirtmiştir. Görüşme yapılırken devam eden Bakanlar Kurulu toplantısının bölünememesini isteyen Sn. BAHÇELİ bu manada bizleri duygulandırmıştır.

Önder Başvurudaki Şüpheli Şahısları Yanlış Belirlemiş

Sanıyorum Sn.Önder Başvurudaki şüpheli şahısları yanlış belirlemiş , Teröre açıkça destek veren HDP Lideri Selahattin DEMİRTAŞı ve terör olaylarından sonra HDP İle aynı safta devlete karşı yer alan kendi partisinin genel başkanı Sn.Kemal KILIÇDAROĞLU nu şikayet edeceğine devletin yönetimine suç duyurusunda bulunmuştur.

Sn.Nejat ÖNDER Adliyeye yaptığı suç duyurusunda terör olaylarından devleti sorumlu tutmuş  ve bu anlamda kendiside genel başkanının yaptığı gibi devletin yanında değil terörü lanetlemeyenlerin sergilediği duruşu sergilemiştir.

Sn.Önder in suç duyurusunda bulunduğu sırada Avrupanın göbeği olan Brükselde 2 ayrı noktada terör saldırısı meydana gelmiş ve ülkenin muhalefet partileri hükümetin her türlü önlemde yanında olduklarını belirtmişlerdir. Bizde ülkemizde böyle bir duruş beklerken maalesef ana muhalefet partisi CHPnin Genel Başkanı Brükseldeki saldırı sonrası bile çıkıp sorumlunun kendi ülkesi olduğunu söyleyecek kadar  izansız bir açıklamada bulunmuştur.

Bu Söylem Teröre Destek Verenlerle Aynı Çizgide Olmak Demektir

Ülkemizde yaşanan saldırılar sonrasında da CHP Genel Başkanı Sn. Kılıçdaroğlu ekranların karşısına geçip terörü lanetlemek, güvenlik güçlerimizin yanındayız demek yerine devlet yönetilemiyor demeyi tercih etmektedir. Bu söylem HDP Söyleminden farklı değildir. Bu söylem teröre destek verenlerle aynı çizgide olmak demektir. Her ne olursa olsun gösterilen bu duruş vakur bir duruş olmayıp CHP ‘nin kıymetli yöneticilerinin Çanakkalede yatan 253.000 Şehidin kemiklerini sızlatan Selahattin DEMİRTAŞ ve Kemal KILIÇDAROĞLU Hakkında suç duyurusunda bulunmalarını kendilerine ve Çanakkale Ruhuna daha fazla yakışırdı.

Devlet ve Hükümet olarak tüm birimlerimizle sonuna kadar terörle mücadelemizin süreceğini Çanakkale Kamuoyuyla paylaşıyor bu süreçte tüm kesimlerin desteğini arkamızda görmek istediğimizi belirtiyorum.

canakkaledeğişim

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 24 Ocak 2019, Perşembe