Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Eğitim Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Eğitim Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Eğitim Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı, Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mirza Tokpunar, Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Dinçay Köksal, Genel Sekreter Yardımcısı Kenan Yücel ile fakülte akademisyenlerinin katılımıyla gerçekleşti.

Toplantı, 2 yıl önce yaşamını yitiren ÇOMÜ öğretim üyesi Prof. Dr. Eyüp Özdemir anısına hazırlanan derginin özel sayı editörü Yrd. Doç. Dr. Muzaffer Özdemir’e, Rektör Prof. Dr. Yücel Acer tarafından teşekkür belgesi verilmesiyle başladı.

Ardından Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Dinçay Köksal; fakültenin akademik ve idari durumu, kalite değerleri, stratejik hedefler ve planlarına dair bir sunum gerçekleştirdi.

Rektör Prof. Dr. Yücel Acer akademik kurulda yaptığı konuşmada şunları aktardı:

“Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi üniversitemizin en eski, en büyük, en kalabalık öğrenci ve akademisyen sayısına sahip fakültelerinden bir tanesi. Bir yıldır görevdeyiz ve bu bir yıllık süre zarfında üniversitemiz çok hızlı bir gelişme kaydetti ve büyük bir yol kat etti. Sürekli gelişen bir üniversite olmamıza rağmen bazı fiziksel koşulları hala tamamlamaya çalışıyoruz. Eğitim fakültesi de fiziksel, mekânsal anlamda gelişimine büyük emek harcadığımız fakültelerin başında geliyor. Göreve geldiğimiz günden beri üniversite hastanesi, üniversite camisi, personel kafeteryası, bazı meslek yüksekokullarının binalarının yenilenmesi gibi en başa aldığımız işlerden birisi de Anafartalar Yerleşkesi’ydi. Bu yerleşkede, binalar oldukça eski ve eğitime elverişsiz, mekânsal anlamda yetersiz bir yerleşke. Bu sebeple Eğitim Fakültesi yeniden inşaa edilecek, bugüne kadar yerleşke projesi üzerinde çalıştık fakat artık netlik kazandı. Bu yaz itibariyle Anafartalar Yerleşkesi yeni binası için inşaat çalışmaları başlayacak.

Ortaya güzel bir şeyler koymak için üniversitemiz adına, devlet idarecilerinin kapılarını aşındırıyoruz. Devletin oluşturduğu imkânları kullanarak üniversitemizi daha da ileriye taşımayı hedefliyoruz. Akademisyenlerimizin tüm ulusal ve uluslararası projelerine destek oluyor ve maddi kaynak sunuyoruz. Amacımız üniversitenin kalitesini artırmak ve bu konuda gerek fiziki şartlar, gerek proje destekleri, gerek kadro konularında memnuniyeti artırmak için çalışacağız.”

Toplantı soru cevap bölümüyle sona erdi.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 18 Mart 2019, Pazartesi