Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Erdoğan: Pensilvanya’dan beddualar sallıyor. Hangisi tutuyor? Tutmaz

Erdoğan: Pensilvanya’dan beddualar sallıyor. Hangisi tutuyor? Tutmaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Pensilvanya’dan beddualar sallıyor. Ne oldu, hangisi tutuyor? Tutmaz, tutmaz. Samimi değilsin, dürüst değilsin. Bu toplumu, milleti, ümmeti parçaladın.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sorgun Kent Merkezi’nde gerçekleştirilen toplu açılış töreninde vatandaşlara hitap etti.

​”BU TOPLUMU, MİLLETİ, ÜMMETİ PARÇALADIN”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Devlet içinde devlet yok. Ne paralel devlet ne de bu ayrımcılar. Pensilvanya’dan beddualar sallıyor, ne oldu, hangisi tutuyor? Tutmaz ya, tutmaz, samimi değilsin, dürüst değilsin. Bu toplumu, bu milleti, bu ümmeti parçaladın. İflah etmeyeceksin. Bu devletin içerisinde, bu milletin içerisinde temenni ederim ki yanlış istikamette gidenler de bu yanlışlarından vazgeçerler. Bilmiyorlar, hala işin hakikatini bilmiyorlar. Bizim Allah’tan başka ubudiyet görevini yerine getireceğimiz bir güç yoktur. Biz sadece Rabbimize kulluk ederiz, kula kulluk etmeyiz. Bunun böyle bilinmesi lazım ama bakıyorsunuz ‘o dediyse doğrudur, o söylediyse doğrudur’ mantığıyla hareket edenler var.” diye konuştu.

“ŞEHİTLERİMİZİN KANINI YERDE BIRAKMADIK, BIRAKMAYACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şehitlerimizin kanını yerde bırakmadık, bırakmayacağız. Her birinin acısını her an yüreğimizde hissetmekten de kendimizi alamıyoruz. Milletimiz, bayrağımız, vatanımız, devletimiz saldırı altındayken, ‘Hadi yavrum git ya gazi ol ya şehit’ diyerek evlatlarını vazifeye gönderen tüm annelerin ellerinden öpüyorum.”

Erdoğan, “Annelerin ayaklarının altı niye öpülür? Rabbim cenneti niye annelerin ayaklarının altına serdi?” diye soran Erdoğan, “Cennet annelerin ayaklarının altındadır.” hadisini hatırlatarak, “Öyleyse annelerin kadri kıymeti farklı. Onun için de ‘ölürsem şehit, kalırsam gazi’ diyerek vatan hizmetine koşan tüm evlatlarımızın alınlarından öpüyorum.” dedi.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 24 Ocak 2019, Perşembe