Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

LAÇİNER’LER YİNE KAYBETTİ!

LAÇİNER’LER YİNE KAYBETTİ!

Türkiye’de devlet ve kurumları içerisinde çöreklenmiş paralel yapıya karşı milli bir duruş sergileyen ve bu yapı ile etkin mücadele eden COMUHABER.COM hakkında suç duyurusunda bulunan Eski Rektör Sedat Laçiner’in kardeşi Vedat Laçiner’in talebi savcılık tarafından red edildi.

Sitemiz aleyhine doğru olmayan bilgilerle “Uzmanlar uyarıyor! Psikolojik destek şart” başlıklı haberimiz hakkında Çanakkale Cumhuriyet Savcılığı’na 4 sayfalık şikayet dilekçesi veren Vedat Laçiner sitemizin kendisi hakkında yalan haber yaptığını iddia ederek sitemiz editörleri hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

SAVCILIK İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ DEDİ

Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı Vedat Laçiner’in şikayet ve talebini inceledi. Önceki gün açıklanan kararda Vedat Laçiner haksız bulunarak talebin reddine karar verildi. Savcılık kararında sitemizde yapılan şikayet konusu haberin ifade özgürlüğü olarak görüldüğü vurguladı ve “Üniversitenin çıkardığı bir gazeteyi yırtarak attığı iddia edilen şikayetçinin bu hareketinin mizahi olarak eleştirilmesinden ibaret olduğu, ifade sınırları içerisinde kaldığı ve suç oluşturmadığı kanatine varılmıştır” ifadelerini kullandı.

COMUHABER.COM Vedat Laçiner’in abisi eski Rektör Sedat Laçiner tarafından da geçtiğimiz Ocak ayında üniversite internet alt yapısından keyfi olarak erişime kapatılmış ardından Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı’na sitemizin kapatılması ve yöneticilerinin cezalandırılması talebi ile şikayette bulunmuştu. Savcılık Laçiner’in o talebini de reddetmiş ve COMUHABER.COM’u haklı bulmuştu.

SEDAT LAÇİNER YİNE KAYBETTİ! COMUHABER.COM KAZANDI

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 25 Mart 2019, Pazartesi