Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

ÇOMÜ Kreş hakkında paralel yalanlar

ÇOMÜ Kreş hakkında paralel yalanlar

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) sitesi demokratcanakkale.com Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi hakkında yaptığı kara propaganda haberleri ile üniversite ve yeni yönetimi hedef almaya devam ediyor. Fetullahçı site uydurma dedikodularla kuruma karşı yıpratma operasyonu yürütüyor.

Son olarak ÇOMÜ Kreş’i hedef alan FETÖ sitesi asılsız iddia ve dedikodularla kurum ve çalışanlar hakkında algı operasyonu yapıyor. Kreş’te çocuklara kötü muamelede bulunulduğunu iddia eden FETÖ sitesinin son haberi bu kadarda olmaz dedirtti.

BAKANLIKTAN TAM NOT!

Edinilen bilgilere göre son bir yıl içerisinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından iki kez rutin kontrolden geçen ve her iki kontrolden de tam not alan ÇOMÜ Kreş hakkında dile getirilen paralel yalanların altında bir önceki dönem kreşte çalışan ve FETÖ ile ilişkisi sebebiyle kreş ile ilgisi kesilen personeller yatıyor.

ÇOMÜ Haber’in ulaştığı bilgilere göre eski yönetim zamanında paralel yapıya yakın lise mezunu kişilere yöneticilik ve öğretmenlik yaptırılırken lisans mezunu kişilere ise yardımcı öğretmenlik yaptırılmış. Dahası paralel yapıya mensup bazı akademisyenlerin eşleri kreşte istihdam edilerek haksız kazanç elde etmeleri sağlanmış. Bazı öğretmenlerin kreşte yarı zamanlı çalıştırken tam maaş almaları sağlanmış. Yeni yönetimin bu uygulamalar karşısında attığı adımlar sonrası paralel yapıya yakın öğretmenler kurum ile ilişkisini kesmek zorunda kalmış.

Yetkililer yeni yönetim ile ÇOMÜ Kreş’in normalleştiğini, hizmet kalitesi artırdığını ve özellikle velilerin çocuklarını güven içinde alanlarında uzman öğretmenlere teslim ettiklerini vurgularken kreş hizmetlerinden duyulan memnuniyetinde ise artığını belirtiler.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 25 Mart 2019, Pazartesi