Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Bülent Turan: “ÇOMÜ, son dönemde büyük bir mesafe aldı”

Bülent Turan: “ÇOMÜ, son dönemde büyük bir mesafe aldı”

Yapısal ve bilimsel kalitesinin her geçen gün artıran Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi yeni yatırımlar yapmaya devam ediyor. Terzioğlu Yerleşkesi’nde 2500 metrekare alana inşa edilecek, Personel Sosyal Tesisleri’nin temeli kent protokolü ve üniversite yöneticilerinin katıldığı törenle atıldı.

3 kat üzerine kurulan ve 500’ün üzerinde kişiye hizmet verecek tesislerin temel atma törenine Çanakkale Valisi Hamza Erkal, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan, Belediye Başkanvekili Mustafa Kurt, Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Necmi İnce ile üniversite yöneticileri ve davetliler katıldı.

Rektör Acer’in ardından kürsüye gelen AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ne her geldiğinde yeni bir büyümeye şahitlik etmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi. Milletvekili Turan, marka değer olan Çanakkale’ye, üniversitenin ekstra değer kattığını vurguladı.

Turan “Üniversitemizin de Çanakkale’nin marka değerine ekstra bir marka değeri kattığına hep beraber şahitlik ediyoruz. Ne kadar şükretsek azdır diye düşünüyorum. Elli bine yakın öğrencimizle,  çok önemli bir sayıda öğretim görevlimizle,  hemen hemen tüm ilçelerimize yayılan kadrosuyla beraber Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Çanakkale’nin marka değerine ekstra marka değeri kıymeti katmış olması en büyük onurlarımızdan bir tanesi. Ben bugün bir açılışa daha, bir temel atmaya daha şahitlik etmekten büyük mutluluk duyuyorum. Emeği geçen başta rektör hocamız olmak üzere tüm kıymetli akademik kadromuza, işi alan, yüklenen firmamıza teşekkür etmek istiyorum. Az önce sordum dört ay gibi sürede bitireceğiz dediler. Dört ay kısa bir süre. Ümit ediyorum bir aksilik,  aksaklık olmaksızın dört ay sonra bu güneşi görmeden, burada çay içme imkanı buluruz.” dedi.

“ÇOMÜ SON DÖNEMDE BÜYÜK BİR MESAFE ALDI”

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin son dönemde büyük bir mesafe aldığını belirten Turan “Bizler ilçelere gittiğimizde üniversitenin nasıl bir dönüşüm sağladığını görüyoruz. Bizler ülkenin değişik toplantılarına katıldığımızda Onsekiz Mart’ın adının nasıl bizi memnun ettiğini şahitlik ediyoruz, görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Personel Sosyal Tesisleri’nin temeli atıldı.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 18 Mart 2019, Pazartesi