Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

DİYANET VAKFI’NA BİGALI MÜDÜR

DİYANET VAKFI’NA BİGALI MÜDÜR

Son dönemde ülkemizde ve yurt dışında yaptığı faaliyetlerle dikkati çeken Türkiye Diyanet Vakfının (TDV) yeni genel müdürü Mustafa Tutkun oldu.

Türkiye Diyanet Vakfında 2012 yılından bu yana genel müdür olarak görev yapan ve vakfa büyük katkı sağlayan İsmail Palakoğlu, görevini Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Tutkun’a devretti. İsmail Palakoğlu, yeni dönemde çalışmalarına, Türkiye Diyanet Vakfının işbirliğinin en yoğun olduğu Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde devam edecek.

MUSTAFA TUTKUN KİMDİR?

TDV’nin yeni genel müdürü Mustafa Tutkun, 1972 yılında Çanakkale Biga’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Çanakkale`de tamamlayan Tutkun, Çanakkale İmam Hatip Lisesinden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde üç yıl eğitim aldı. Daha sonra bu bölümü bırakarak Malezya Uluslararası İslam Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde Uluslararası İlişkiler bölümünü tamamladı. 1999 yılında Kosova’ya giderek 4 yıl boyunca bir sivil toplum kuruluşunun Kosova, Makedonya ve Arnavutluk`taki çalışmalarını yürüttü. 2003-2005 yılları arasında çocuklarda karakter eğitimi üzerine yayınlar yapan bir derginin kuruluşunu üstlendi.

2005 yılından buyana uluslararası faaliyetleri bulunan sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik yapan Tutkun, bu süre zarfında 70’ten fazla ülkeyi ziyaret etti ve buralarda afet, yardım ve kalkınma projelerinin uygulanmasında ve yürütülmesinde görev aldı; birçok uluslararası toplantı, konferans ve programın organizasyonunu gerçekleştirdi. Tutkun, belirli aralıklarla farklı yayın organlarında makale ve köşe yazıları yazdı.

Türkiye Diyanet Vakfında Haziran 2011’de Dış İlişkiler Müdürü olarak göreve başlayan ve 23 Ocak 2012 tarihinden bu yana Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Mustafa Tutkun, Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyetinin aldığı karar doğrultusunda 6 Mayıs 2016 tarihi itibarıyla Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü olarak atandı.

Evli ve 3 çocuk babası olan Mustafa Tutkun, iyi derece İngilizce ve Arapça’nın yanı sıra orta düzey Arnavutça ve Malayca da bilmektedir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 24 Ocak 2019, Perşembe