Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Gökçeada Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Temel Atma Töreni Gerçekleştirildi

Gökçeada Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Temel Atma Töreni Gerçekleştirildi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Gökçeada Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu binasının temel atma töreni gerçekleştirildi.

İşadamı Zafer Karadeniz tarafından yapılacak ve ÇOMÜ’ye hibe edilecek yüksekokul binasının temel atma törenine ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin, İşadamı Zafer Karadeniz, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Erdem ve Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mehmet Çavuşoğlu’nun yanı sıra ÇOMÜ’lü yöneticiler, akademik ve idari personel katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören açılış konuşmaları ile devam etti.

Konuşmasında kaliteli insan gücünün yanında eğitimin önceliklerinden birisinin de kaliteli binalar olduğunu söyleyen Gökçeada Uygulamalı bilimler Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mehmet Çavuşoğlu, binanın tamamlanması ve yeni açılacak bölümlerle yüksekokulu daha da geliştirmeyi amaçladıklarını belirtti. Çavuşoğlu Zafer Karadeniz ve ailesine, Rektör Prof. Dr. Yücel Acer’e, Belediye Başkanı Ünal Çetine ve projede katkısı olan herkese teşekkür ederek yeni binanın hayırlı olması temennisinde bulundu.

Yapılacak binayı ÇOMÜ’ye bağışlayan İşadamı Zafer Karadeniz ise konuşmasına, eserde annesi Asiye Karadeniz’in isminin anılacak olmasından dolayı ÇOMÜ Rektörlüğü’ne teşekkür ederek başladı. Karadeniz; “Bu güzel okulun memleketimize, vatanımıza hayırlı evlatlar yetiştirmesini diliyor ve şahsım, ailem ve kardeşim Ahmet Karadeniz adına hepinize saygılarımı sunuyorum” dedi.

Törende bir konuşma yapan Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin, Gökçeada adına önemli ve anlamlı bir günün yaşandığını ifade ederek Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun yeni bina ihtiyacı ve bu konuda gösterdikleri gayretlerden söz etti. Çetin, binanın Gökçeada’ya kazandırılmasında emeği geçen başta İşadamları Zafer Karadeniz ve Ahmet Karadeniz, Çanakkale Milletvekilleri, İl Özel İdaresi ve ÇOMÜ Rektörlüğü’ne teşekkür etti.

Son olarak kürsüye konuşmasını yapmak üzere Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer geldi. Üniversite olarak Gökçeada’nın gelişmesine katkı sunmaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Acer; “Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi geride bıraktığı 24 yıllık süre boyunca ciddi bir ilerleme ve gelişme gösterdi. Bugün Türkiye’de mevcut 180 üniversite içerisinde öğrenci sayısı açısından en büyük yirminci üniversite haline geldik ve son 1 yılda yaptığımız çalışmalarla üniversitemizi her alanda daha da ileriye götürmek için özel bir çaba sarf ediyoruz” dedi.

Üniversitenin kalitesinde yapısal unsurların önemine dikkat çeken Prof. Dr. Yücel Acer, mevcut hükümetin desteğiyle ülkenin ciddi anlamda gelişme gösterdiğini ve bu gelişmenin yükseköğretime de yansıdığını söyledi.

Gökçeada’nın yükseköğretim anlamında da gelişim göstermesinin önemli bir adım olduğunu sözlerine ekleyen Rektör Acer doğal güzelliğe sahip olan Gökçeada’nın üniversite ve öğrencileriyle daha da güzelleşeceğini aktardı. Acer; “Bugün en büyük teşekkürü İşadamı Zafer Karadeniz hak ediyor. Doğrusu ülkemizin bir parçasından kopup, büyük başarılar sağlamış bu vatan evladının, ülkenin en batısına gelip, bu tesisi kurma kararı almış olması vurgulanması gereken bir konudur. Kendisine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Saygıdeğer valideleri Asiye Karadeniz Hanımefendi’yi de bir kez daha rahmetle anıyoruz. Onun ismi burada hak ettiği gibi yaşatılacak. Hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum” dedi.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 22 Ocak 2019, Salı