Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Ümmetin Gururu Mavi Marmara ÇOMÜ’de konuşuldu

Ümmetin Gururu Mavi Marmara ÇOMÜ’de konuşuldu

İHH,Türkiye Gençlik Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti, Ortak Akıl Topluluğu, Doğu Batı Topluluğu, Genç Liderler Topluluğu’nun birlikte organize ettiği Mavi Marmara programı önceki gün İçdaş Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Programda konuşan Mavi Marmara Derneği Başkanı İsmail Yılmaz, Mavi Marmara’nın kardeşliğin sembolü ve insanlığın vicdanı olduğunu belirterek “Türkiye, belirli noktalarda arınmış, mesafe katetmişse Mavi Marmara’nın bunda payı vardır çünkü zihinlerde devrim yaptı” dedi.

Ümmetin paramparça ve dağınık görüntüsünün, Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın işgalinin devam ettiğine değinen Yılmaz, “Ama şunu biliyorum ki ümidimizin yeşermeye başladığını gördükleri için yine dünyanın her yerinde bize saldırmaya ve gözyaşımızı akıtmaya başladılar” sözlerine yer verdi.

 

Yılmaz, Mavi Marmara’nın ana hedefinin Filistinlilerin dünyaya sesini duyurmak olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Götüreceğimiz yardımların onlara bir hafta yetmeyeceğini biliyoruz. Filistin’i, Filistinlilerin yaşadıklarını bilirseniz, demek istediğimi anlarsınız. Gazze’de kardeşlerimizin sizin dualarınıza, desteğinize ihtiyacı var. O kadar moralleri düzgün, mücadeleye odaklanmışlar ki Kudüs’ü de onlarla birlikte özgürleştireceğiz inşallah.”

Mavi Marmara gemisiyle yardım götüren insanları durdurmaya dönük faaliyet olmadığını, gemide tam bir katliam yaşandığını hatırlatan Yılmaz, “Biri çıktı dedi ki ‘Otoriteden izin almalılardı.’ Ayrışmanın nerede başladığını anladınız mı şimdi? Mavi Marmara, Türkiye’nin arınmasına yardım ediyor. Türkiye, belirli noktalarda arınmış, mesafe katetmişse Mavi Marmara’nın bunda payı vardır. Çünkü zihinlerde devrim yaptı. Nasıl dünyaya iki yüzlülüklerini çarptıysa aynı şekilde Türkiye’de de bu arınmanın yolunu açtı” değerlendirmesinde bulundu.

Mavi Marmara’nın Türkiye’nin prestijini artırdığını vurgulayan Yılmaz, duruşu, davranışı ve Mavi Marmara meselesine sahip çıkmasıyla bu itibarı hak ettiğini söyledi.

Paralel yapının Mavi Marmara olayında İsrail’den yana olduğunu belirten Yılmaz şunları söyledi:

“Akdeniz’in ortasında uluslararası sularda katledilmiş insanların olduğu sivil ve insani yardım çalışması yaparken katledilmiş insanların olduğu bu olayda Türkiye’nin Cumhurbaşkanı dedi ki; “Devlet terör yapmıştır burada” dedi. Başbakan bunu söyledi. Sizler meydanlara döküldünüz. Yaşı müsait olanlar, konuyu bilenler, ‘Kahrolsun İsrail, terörist İsrail’ dediniz. Tüm Türkiye kenetlenmiş bu bir terördür dedi. Bir tane adam çıktı dedi ki; “Otoriteden izin alacaklar” İnsanların zihinlerinde bitti. Çocuklarımız okullarında okuyordu, dershanelerindeydi. Bizden biriydi, biz kabul ediyorduk. Bir an bile bize uymasa da bizden diyorduk. Türkiye şoka girdi. Emin olun bundan. Türkiye’nin yetkilileri de şoka girdi. Biz takip ettik süreci, o gün makasın ayrıldığı gündür. O günden sonra Türkiye’nin bugünkü geldiği noktaya doğru bir gidiş başlamıştır. Makas o gün orada açılmıştır. Diyeceksiniz ki kendi kendinize havaya giriyorsunuz, bu işleri büyütmeyin, abartmayın. Bakın bizi o kadar çok seviyorlar ki, Türkiye’deki her kriz, bildiğimiz krizlerin tamamıyla bizi potaya sokmaya amaçlıyordu. Biz onlara ne yaptık? O otorite dedikleri soytarılar var ya, katiller var ya bizden sonra bizim dışımızda ki konularda da takip etmişsiniz güneydeki sevdikleri ülke, bildiğin otorite olarak adamlar orayı görüyor. Dershane meselesi açıldığında Türkiye Cumhuriyeti Devleti ben bundan sonra bu yöntemi uygulayacağım dediğinde otorite olarak niye Türkiye’yi kabul etmediler. Niye savaşmaya başladılar Türkiye ile”

Program Grup Yürüyüş konserinin ardından son buldu

 

 

 

 

 

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 18 Mart 2019, Pazartesi