Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

ÇOMÜSPOR16’da Şampiyonlar Belli Oldu

ÇOMÜSPOR16’da Şampiyonlar Belli Oldu

Rektörlük Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Başkanı Okt. Deniz Ünver’in koordine ettiği müsabakalar, Terzioğlu Yerleşkesi Hasan Mevsuf Spor Salonunda, Anafartalar Yerleşkesi Eğitim Fakültesi Spor Salonunda, Dardanos Yerleşkesi Stadyumunda, Biga 18 Eylül Stadyumunda, Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Spor Salonunda, Lapseki İlçe Stadında, Gelibolu 26 Kasım Spor Salonunda, Dardanos Yerleşkesi Havuzunda ve Satranç için ÖSEM yemekhanesinde gerçekleşti.

Voleybolda Koordinatörlüğü Okt. Serhat Çetin, Basketbol ’da koordinatörlüğü Okt. Ender Ali Uluç, Futbol ’da koordinatörlüğü Okt. Kahraman Sönmez, Masa Tenisinde Okt. Nabi Özkan, Satrançta Ar. Gör Dr. Yasemin Kaçar, Yüzme ’de Doç.Dr. İlhan Adiloğulları yaptı. 22 Nisan 2016 tarihinden itibaren kıyasıya mücadelelere sahne olan şampiyonada, toplamda 94 müsabaka yapıldı. 338 öğrencinin katıldığı Futbol Müsabakaları sonunda Eğitim Fakültesi, finalde Biga Meslek Yüksekokulu’nu 3-0 yenerek üst üste 3.kez şampiyon oldu.

Voleybol Kızlarda 156 öğrencinin katıldığı ÇOMÜSPOR’16’da finalde, Fen Edebiyat Fakültesini yenen Tıp Fakültesi takımı başarı elde etti. 156 öğrencinin katıldığı Voleybol Erkek finallerinde ise Sağlık Yüksek Okulu, Fen Edebiyat Fakültesini yenerek şampiyon oldu.168 öğrencinin katıldığı Basketbol müsabakalarında Biga İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Yenice Meslek Yüksekokulu’nu yenerek ÇOMÜSPOR16’nın şampiyonu oldu. ÇOMÜSPOR16 Masa Tenisi şampiyonasında mücadele eden 19 öğrenci arasından, Birinciliği ÇOMÜ Tıp Fakültesi, İkinciliği, Sağlık Yüksek Okulu, Üçüncülüğü ise Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi kazandı.ÇOMÜSPOR’16 Satranç Şampiyonasında ise 6 öğrenci yarıştı. Altın Gümüş ve Bronz madalyaları ‘da ÇOMÜ Tıp Fakültesi kazandı. Bu sene İlk kez yapılan ÇOMÜSPOR’16 Yüzme yarışlarında, 8 sporcu yarışırken Altın, Gümüş ve Bronz madalyaları ’da BESYO kazandı. Toplamda 843 öğrencinin yarıştığı ÇOMÜSPOR16 Spor Branşları Şampiyonası bir ay sürdü.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 19 Mart 2019, Salı