Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

MAHKEME KAÇMA ŞÜPHESİ VAR DEDİ! LAÇİNER’İN TALEBİNE RET

MAHKEME KAÇMA ŞÜPHESİ VAR DEDİ! LAÇİNER’İN TALEBİNE RET

Çanakkale 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Çanakkale Açıkcezaevi’nde görülen Fetullahçı Terör Örgütü davasında 13 Haziran’da başlayan mahkeme süreci sonunda tutuklu olarak yargılanan 7 sanıktan 2’sinin tutuksuz yargılanmasına karar verilirken mahkeme heyeti davanın sonraki celselerinin 11-12-13-14 Temmuz 2016 tarihlerinde yapılmasına karar verdi. 

7’si tutuklu, 4’ü firarda toplam 66 sanık, çok sayıda mağdur ve müşteki bulunan davada mahkeme heyeti sanıklardan eski ÇOMÜ Rektörü Sedat Laçiner’in yurtdışına çıkış yasağının kaldırılması talebini kaçma şüphesi nedeniyle red etti. Öte yandan Sedat Laçiner’in duruşma da geniş ifade vereceğini beyan etmesi üzerine tüm sanıkların ifadeleri alınırken Sedat Laçiner’in ifadesi bir sonraki duruşmaya bırakıldığı öğrenildi.

Çanakkale Yarı Açık Cezaevinde görülen davada iddianamenin okunma süresi iki gün sürerken Sedat Laçiner dışında tüm sanıkların ifadesinin alındığı öğrenildi. Mahkeme heyeti 11 Temmuz’da başlayacak ve 14 Temmuz tarihinde son bulacak duruşmalar için tüm mağdur ve müştekiler için tekrardan zorla getirilme kararı çıkarttı.

Çanakkale 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nce yapılan duruşmalar neticesinde mahkeme heyeti; Hikmet Sezen, Abdullah Büyükdağ, Yahya Karadeniz, Kadri Akbaş ve Yusuf Çolak’ın tutuklu olarak yargılanmasının devamına karar verdi. Öte yandan daha önce tutuklu olarak yargılanan Engin Dikmen ve Hüseyin İşseven hakkında mahkeme heyeti tutuksuz yargılanmalarına karar verdi.

AYNALIPAZAR

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 18 Mart 2019, Pazartesi