Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

ÇOMÜ Balkanlar’la Kucaklaşıyor

ÇOMÜ Balkanlar’la Kucaklaşıyor

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Yönetimi, akademik ve idari personeli ile öğrencilerin desteğiyle, Bosna Hersek’in Zenica şehri yakınlarındaki Nemila köyünde 200 kişilik iftar yemeği düzenledi.

Türk Boşnak Dostluk Köprüleri Derneği ile ortaklaşa düzenlenen iftar yemeğine Zenica Doboj Kantonu Milletvekili Naidin Ahmedspahic, Türk Boşnak Dostluk Köprüleri Derneği Başkanı Jasmin İmamovic katılırken, ÇOMÜ Basın Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü’nden Tuncay Ak protokol üyelerine günün anısına birer hediye takdim etti.

Milletvekili Ahmedspahic yemeğin organize edilmesinde emeği geçenlere teşekkür ederken, iftara katılanların bayramını kutladı.

Dernek Başkanı İmamovic bu tür organizasyonların Türk Boşnak dostluğunun gelişmesi, iki kardeş halk arasındaki kaynaşmanın sağlanması adına önemli olduğunu belirtti. Geçtiğimiz aylarda üniversitemizi ziyaret ettiğini ifade eden İmamovic; ÇOMÜ’nün çok güzel bir kampüse sahip olduğunu ifade etti.

ÇOMÜ Basın Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü’nden Tuncay Ak ise “Yemeğin düzenlenmesi için üniversitemizin Rektöründen öğrencisine, hocalarından idari personeline herkesin katkısı oldu. Destek veren herkese teşekkür ediyorum. Üniversitemizin Balkanlar’a açılma, bölgeden daha fazla öğrenciye evsahipliği yapmanın yanında, buradaki soydaşlarımız ve kardeşlerimizle daha fazla birlikte olma yolunda attığı güzel adımların artarak devam edeceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 19 Mart 2019, Salı