Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

FETÖ’den yargılanan Sedat Laçiner fetullahçı kalkışmadan haberdar mıydı?

FETÖ’den yargılanan Sedat Laçiner fetullahçı kalkışmadan haberdar mıydı?

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensupları tarafından yönetilen demokratcanakkale.com’un son 3 günde ÇOMÜ ve rektör Prof. Dr. Yücel Acer aleyhine yaptığı haberler ve örgüt üyesi olduğu iddia edilen şahıslar hakkında kampüste dolaşan dedikodular FETÖ mensupları dün gece yapılan darbe girişiminden haberdarlar mıydı? sorusunu akıllara getirdi. 

Üniversite kulislerinde konuşulanlara göre siteyi yönettikleri iddia edilen ve Çanakkale Ağır Ceza Mahkemesi’nce FETÖ davasında örgüt üyesi ve yöneticisi olmakla yargılanan Sedat Laçiner, Halil Şimşek gibi isimlerin birkaç gündür kampüs içlerinde bir arada gezdikleri ve gayet neşeli oldukları belirtiliyor. Yine aynı FETÖ davasında örgüt üyesi olma iddiasıyla yargılanan Eğitim Fakültesi öğretim üyesi A.K ve yine örgüt üyesi M.T’nin çevrelerine karşı öz güvenle bir beklenti içinde olduklarını hissettirdikleri konuşuluyor. Kulislerde bu kişilerin darbeden haberdar oldukları yorumları yapılıyor.

ÇOMÜ Haber’in edindiği bilgilere göre üniversitede yuvalanmış FETÖ üyesi memur ve akademisyenler, TSK içerisinde bulunan fetullahçı askerlerin bir darbe gerçekleştireceği bilgisini uzun bir süredir örgüt içerisinde dillendiriyor.

Gerek FETÖ’nün propaganda sitesi demokratcanakkale.com’un son günlerdeki yayın politikası gerekse üniversite kulislerinde konuşulanlar örgüt üyesi akademisyenlerin darbeden önceden haberdar olduklarını kanısını oluşturuyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 25 Mart 2019, Pazartesi