Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Çanakkale Valisi anlattı! Böyle Kahramanlarda Var!

Çanakkale Valisi anlattı! Böyle Kahramanlarda Var!

Gelibolu 2. Kolordu Komutanı Musa Avsever Paşa darbe girişiminin ilk dakikalarında Çanakkale Valisi Hamza Erkal’ı arayıp “Bu vatanı kimseye yedirmeyiz. Ben sizin emrinizdeyim.’ demiş.

Çanakkale Valisi Hamza Erkal, Çanakkale İskele meydanında vatandaşlara hitap etti. Vali Erkal konuşmasında Çanakkale’deki gelişmelerden de haber verirken Gelibolu’daki 2. Kolordu Komutanı Musa Avsever Paşa’nın darbe girişimi karşısındaki tavrını da paylaştı. 

Erkal şunları söyledi:

“Hainler olduğu gibi Kahraman komutanlar da var”Bu memlekette hainler olduğu gibi ‘kahraman komutanlar’ da olduğunu söyleyen Vali Erkal, “Bunlardan biri de Gelibolu’daki 2. Kolordu Komutanı Musa Avsever Paşadır. Daha ben onu aramadan arayıp ’sayın Valim biz bu vatanın evlatlarıyız. Bu vatanı kimseye yedirmeyiz. Ben sizin emrinizdeyim.’ dedi. Ama benim aramama rağmen kem küp edip, ’işte bakalım durum ne olacak?’ diye öyle duruma göre vaziyet alanları da bugün görüyorsunuz, gözaltındalar. Biz bunların hepsinin farkındayız. Bundan sonraki süreçte hepsi tek tek belirlenip, teslim alınacak ve gereği yapılacak. Hiç kimseyi affedecek konumda ve durumda değiliz.

Çünkü bu mesele vatan meselesidir, var olma meselesidir. Hiç kimseye pabuç bırakacak durumda değiliz. Yargının içerisinde destek olanlar, diğer kurumların içinde destek olanlar, sosyal medyada öyle ufak ufak dokundurmalarla, sanki ihtilal başarılı olacakmış gibi kendine pozisyon alanlar, hepinizin farkındayız. Hiç merak etmeyin günü gelecek sizler de hesap vereceksiniz”

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 19 Mart 2019, Salı