Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

FETULLAHÇILAR KAÇIYOR! SEDAT LAÇİNER DE KAÇTI!

FETULLAHÇILAR KAÇIYOR! SEDAT LAÇİNER DE KAÇTI!

Fetullahçı darbe girişiminin millet tarafından püskürtülmesinin ardından Fetullahçı Terör Örgütü’nün üst düzey görevlerde bulunanların yurt dışına kaçacakları uyarıları yapılırken Sedat Laçiner’in yurt dışına kaçtığı iddia ediliyor.

Fetullahçı cuntanın başarısız darbe girişiminin ardından tutuklanmalar sürüyor. Özellikle TSK ve yargıda büyük bir temizlik söz konusu.

Adalet Bakanı Bekir Boğzadağ’ın son açıklamasına göre şimdiye kadar darbe girişimine karışmış 6 Bin kişi göz altına alındı. HSYK 2 bin 745 hakim ve savcıyı açığa alırken neredeyse hepsi hakkında göz altı kararı çıktı. Fetullahçı avı yüksek yargıya da taşındı. Anayasa Mahkemesi üyesi 2 fetullahçı ile Yargıtay da 140, Danıştay da da 48 fetullahçı için göz altı kararı verildi.

Göz altıların darbe girişiminin tamamen bertaraf edilmesinden sonra daha da artacağı belirtiliyor.

LAÇİNER KAÇTI!

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından çeşitli kurumlarda üst düzey görevlerde bulunan ve FETÖ üyesi olduğu tespit edilen kişilerin yurtdışına kaçacakları bilgisi üzerinde duruluyor. Ünlü twitter hesabı gün içinde paylaştığı iletide Fetullahçı davasında yargılanan eski rektör Sedat Laçiner’in yurtdışına kaçtığı bilgisini paylaştı.

Laçiner hakkında yurt dışına çıkış yasağı olması Laçiner’in illegal yollardan yurt dışına kaçtığını gösteriyor.

Laçiner’den şimdilik bir açıklama ise yapılmadı.

35345435646

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 25 Mart 2019, Pazartesi