Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

TÜGVA ÇOMÜ GENÇLİĞİ’DEN DARBE KARŞITI AÇIKLAMA

TÜGVA ÇOMÜ GENÇLİĞİ’DEN DARBE KARŞITI AÇIKLAMA

Türkiye Gençlik Vakfı Çanakkale Üniversite Gençliği Fethullahçı terör örgütünün Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yuvalanan teröristlerinin girişimleriyle yapılan darbe girişimine karşı Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörlük binası önünde basın  açıklaması yaptı.

Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, Rektör Yardımcıları, TÜGVA Üyeleri, akademisyen ve üniversite personeli ile öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen açıklamada TÜGVA Çanakkale Yükseköğrenim Koordinatörü Vural Bulut üniversite gençliği adına millete silah doğrultanlara karşı bildiriyi okudu.

 

Bildiri şöyle:

“15 Temmuz 2016 gecesi devletimizin içine sızmış hain FETÖ milisleri milletin vergisiyle alınan savunma silahlarıyla masum kolluk kuvvetlerimizin ve milletimizin kanını akıtmak suretiyle milletin iradesine kastetmiştir. Ancak necip milletimiz her zaman olduğu gibi mevzu bahis Hakk’ın müdafaası olunca tanka, topa, tüfeğe, helikoptere ve uçağa aldırmadan göğsüne zırh gibi gerdiği imanıyla canı pahasına bu darbe girişimini bastırmıştır.

Şimdi bize düşen, aziz şehitlerimizin, gazilerimizin ve başkumandanımızın emanetlerini yere düşürmemektir. Dosta güç veren, zalime ve haine korku salan meydanlardaki itidalli, dik ve imanlı duruşumuzu Başkumandanımızdan gelecek ikinci bir emre kadar yılmadan, uyumadan ve yorulmadan devam ettireceğiz.

Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Yerlerin ve göklerin Yaratıcısı Allah’ın (c.c) emirlerini kanunsuz, hukuksuz ve zalimce verilen bütün emirlerin üstünde tutan necip milletimize ve kolluk kuvvetlerimize Allah’tan yardım diliyoruz.”

DSC_1238

Basın açıklamasında darbe girişimini lanetleyen Rektör Prof. Dr. Yücel Acer TÜGVA’ya basın açıklaması için teşekkür ederken şunları söyledi:

“Öncelikle TÜGVA’ya ve bu basın açıklamasına destek veren diğer topluluklara öğrencilerimize üniversitemiz adına şükranlarımızı sunmak istiyoruz. Çünkü karşılaştığımız tehlike ve saldırı sıradan bir tehlike ve saldırı değil. Milletimize, milletimizin iradesine, meşru cumhurbaşkanımıza, meşru hükümete yapılmış açık, net, hain bir saldırıdır. Bu birlikteliğin, bu tür saldırılara karşı olan birlikteliğin bu tür saldırılara karşı birlikteliğin önemini özellikle şu anlamda vurgulamak lazım: Bu saldırı 15 temmuz 2016 tarihi akşamı yapılmış ve bitmiş değil, yapılan saldırının niteliği, detayı ve dış bağlantılı şebekelerin bunu organize etmiş olması aslında bu mücadelenin bir nevi yeni başladığını yeni başlaması gerektiğini de gösteriyor. Bir günde iki günde yapılmış bitmiş bir saldırı olarak kabul edip kenara çekilip işimize gücümüze bakacak değiliz bakmamamız lazım. Bunu uzun soluklu bir mücadele olarak kabul edip bu dış bağlantılı hain çetelerin bütün faaliyetlerimizi kesecek olan başarılı oldukları takdirde bilimsel çalışmalarımızı hayatımızın her alanında önünü kesecek olan Türkiye’nin ilerlemesinin önünü kesecek olan bu şebekelere karşı mücadelenin uzun süre devam ettirilmesi dikkatli devam ettirilmesi bu emeğin harcanması gerekiyor. Bu anlamda burada bulunup bu saldırıya karşı bu bildiriyi yapan TÜGVA’ya ve diğer arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ancak bunun sadece sözde kalan bir karşı duruş olmayıp herkesin yetkisi ve sorumluluğu çerçevesinde ne yapabiliyorsa yapması gerekir somut adımlar atması gerekir. Üniversite olarak da biz bunun üzerinde özellikle duruyoruz. Bu vesileyle demokrasimizi milletimizin iradesini meşru hükümetimizi, cumhurbaşkanımızı korumak için hayatını feda etmiş aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Ayrıca yaralanmış olan çok sayıda vatandaşımız var onlara da Allah’tan şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağolsun.”

DSC_1272

TÜGVA Çanakkale İl Temsilcisi Avukat Halil İbrahim Kahraman ise basın açıklamasına katılan üniversite yönetimine, personele ve öğrencilere teşekkür ederek zalimlere, hainlere geçit vermeyeceklerini vurguladı.

Halil İbrahim Kahraman şunları söyledi:

“Öncelikle davetimizi kırmayarak icabet eden, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nden öğrenci kardeşlerimize ve bu meyanda Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi personeline, değerli rektör hocamıza ve tüm hocalarımıza ben teşekkür ediyorum. Bu göstermiştir ki; Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, zalimlere, hainlere geçit vermemektedir. Her zaman darbe sevicilerin karşısında olmanın bir görev olduğunu addetmektedirler. Allah onlardan razı olsun diyorum. Biz Türkiye Gençlik Vakfı olarak, Çanakkale Demokrasi Meydanı’nda güneş doğana kadar, güneş kara bulutları dağıtana kadar beklemeye ve Başkumandanımızın bize vereceği ikinci bir emre kadar beklemeye nöbet tutmaya devam edeceğiz. Ben tekrardan bu hususta burada bizi yalnız bırakmayan tüm katılımcılara, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ekibine ve öğrencilerine, değerli hocama teşekkür ediyorum. Allah razı olsun diyorum.”

DSC_1199

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 24 Ocak 2019, Perşembe