Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Bülent Turan’dan Gökhan’a: Demokrasi Daveti

Bülent Turan’dan Gökhan’a: Demokrasi Daveti

Ak Parti Grup başkan vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan İskele Meydanı’nda demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara seslendi.

 

“Bizim için 15 Temmuz asla 18 Mart’tan, 19 Mayıs’tan, 23 Nisan’dan, 29 Ekim’den farklı değildir.” diyen Bülent Turan sözlerine şöyle devam etti:

“Devletimize zeval gelmesin, milletimizin sırtı yere gelmesin diye buralardayız. Bundan 17 gün önce bir grup terörist, askerimizin elbisesini kullanan terörist, başka ülkelerden aldığı talimatla FETÖ’nün, Pensilvanya’nın talimatıyla bu ülkeye bir ayar vermeye kalktı. Bu ülkenin farklı ülkelere boyun eğeceğini zanneden bu malum örgüt sokağa çıkıp, tankla, topla üzerimize yürüdüler. Ancak hepinizin bildiği gibi Başkomutanımız ‘sokağa çıkın’ dedi, bir an düşünmeden bu meydanlara beraber geldik.”

15 Temmuz gecesi yaşananlara da değinen Turan, “Aynı saatlerde sayın Devlet Bahçeli Başbakanımızı aradı ‘ben devletin yanındayım’ dedi. Aynı şekilde diğer siyasi partilerimiz ‘bizler de buradayız’ dediler. Bütün oyunları bozdu. 100 yıllık şu güzel ülkemizde, Çanakkale’mizde kime karşı savaşmışsak adeta yek vücut olduk, omuz omuza olduk, aynı savaşı tekrar verdik.” dedi.

Siyasi partiler olarak seçimlerde demokratik kurallar çerçevesinde atışabileceklerini anlatan Turan, “Ancak demokratik konular içerisinde bunu yaparız. Biz siyasi partiler çekişiriz, ancak bunu milli egemenliğe halel gelmeden yaparız.” dedi.

Diğer illerdeki “demokrasi nöbetleri” ile Çanakkale’deki durum arasındaki farka değinen Turan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bizim için bu meydanlar bir turnusol kağıdı oldu. İçim kan ağlıyor. Bazı illerle görüşüyorum. CHP’li, MHP’li, AK Parti’li belediye başkanları hepsi meydanlara geliyor.MHP burada. İstiyorum bu şehrin belediye başkanının da buraya gelmesi lazım. Bu bir parti meselesi değil. Tatlı su demokratlığı ucuz iştir. Zaten normal zamanda, risk ve tehdit yokken herkes demokrat. Gel bakalım zor zamanda demokrat ol. Er meydanında demokrat ol. Askerin tankı çıkmış meydana, hangi ülkenin talimatı olduğu belli. FETÖ çıkmış buralara, kimin nereye gideceği belli değil. Gelin bakalım. Bu şehrin 4 vekili var. Neredesiniz? Zor zamanda burada olacaksınız. Kolay zamanda değil.”

Turan, Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan “eve dönün” demedikçe asla eve dönmeyeceklerini ve nöbeti sonuna kadar devam ettireceklerini söyledi.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 18 Mart 2019, Pazartesi