Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Pilavcı Ülgür, Sarıklılar var diye Demokrasi Nöbetine gelmemiş!

Pilavcı Ülgür, Sarıklılar var diye Demokrasi Nöbetine gelmemiş!

Fetullahçı Terörö Örgütü (FETÖ)’nün 15 Temmuz Millete Darbe Kalkışması’nın ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın işaretiyle sokakları dolduran milyonlarca insan darbe girişimini püskürtmüş ve iradesine sahip çıkmıştı.

DARBEYİ TÜRK MİLLETİ PÜSKÜRTTÜ

Türkiye’nin her yerinde, yediden yetmişe sokakları ve meydanları dolduran insanlar silahsız bir şekilde tanklara ve bombalara meydan okumuş ve o gece Türkiye yaklaşık 250 şehit vermişti. Binlerce insanın gazi olduğu o darbe girişimi püskürtülmeseydi eğer Türkiye’yi karanlık bir gelecek bekliyordu. Beklenen olmadı. Halkın her kesiminden insanlar kararlı bir duruş sergiledi. Kadını, erkeğiyle topyekun bir milletin direnişi dünya üzerinde örneği görülmedik bir tavır ortaya koydu.

ÇANAKKALE NÖBETTEYDİ

Çanakkale’de de “darbe karşıtı ve iradesine sahip çıkması gerektiğine inanan” insanlar İskele’de Demokrasi Meydanını doldurmuş ve bir aya yakın bir süre sabahlara kadar o meydanda iradesine sahip çıktığını dünyaya haykırmıştı. Siyasi parti müziklerinin çalınmadığı, insanların Türk bayrakları ile doldurduğu Demokrasi Meydanı, Çanakkale tarihinde görülmedik bir eyleme de ev sahipliği yapmıştı. Çanakkale Valisi Hamza Erkal, Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Milliyetçi Hareket Partisi ve Ak Parti il temsilcileri hatta ilk gece Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan dahil bir çok resmi ve sivil kurum temsilcisi de o meydanda insanlarla beraber olmuştu.

ÜLGÜR GÖKHAN YOKTU, GELDİĞİNDE DE MEYDANA GELEMEDİ

Meydanda görünmeyen tek isim Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan oldu. Ülgür Gökhan katıldığı televizyon programında darbe gecesi İstanbul’da olduğunu söyledi. Darbeden haberdar olduktan sonra Hem balkondan hem de televizyonlardan olayı takip ettim. diyerek o gece darbeyi nasıl karşıladığını sergileyen Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, darbeden sonraki üçüncü gön döndüğü Çanakkale’de halkın kendisini meydana davet etmesini ise hiç umursamadı. 

Katıldığı televizyon programında meydana niçin gelmediği yönündeki soruları da cevaplayan Gökhan, meydanda siyasi partilere ait hiçbir amblem bulunmadığını söyledi. Buna rağmen demokrasi nöbetlerine niçin katılmadığını da şu sözlerle ifade etti: “Siyasi bayraklar amblemler yoktu ama oradaki müzik ve söylemlerle, orada var olan insanlarla burada siyasi parti değil ama başka unsurların bayraklarıyla, cübbeli- sarıklı insanların olduğu; başka bir tarikata karşı dururken başka tarikattan insanların olduğu bir ortama dönüştü. Halk hareketi olmaktan çıkmış bambaşka bir ortama dönmüş, bu da beni rahatsız etti.

ÜLGÜR GÖKHAN AYRIMCILIK YAPIYOR

Ülgür Gökhan’ın cübbeli-sarıklı insanlar diyerek rahatsızlık belirtisi gösterdiği insanların o gün Kayseri’den Çanakkale’ye şehitlikleri görmeye gelen bir gezi grubundan bazı vatandaşlar olduğu ve gelmişken Çanakkale’deki “demokrasi nöbetine” misafir olarak katıldıkları öğrenildi. Edinilen bilgiye göre aynı “sarıklı-cüppeli” vatandaşlardan bazıları sadece meydana gelmekle kalmamış kürsüye de çıkarak “bir kısım anlaşılmayan cümleler söylemiş”. Meydanda toplanan kalabalık ise bu anlaşılmayan cümlelere “âmin” diyerek mukabelede bulunmuş.

BU ÇAĞDA BU KAFA! YUH ARTIK!

Halkın her kesiminin meydana çıkarak “iradesine sahip çıkması” memnuniyet uyandırması gerekirken, bir belediye başkanının bundan rahatsız olarak aynı meydana gelmemesi, hemşehrilerini “demokrasi nöbetinde” yalnız bırakması ise Çanakkaleliler tarafından samimiyetsizlik olarak değerlendirildi. Her sözüne “barış” kelimesini istismar ederek sözüne başlayan belediye başkanının bu sözleri milattan sonra 2016 yılında “ayrımcı zihniyetin yeni bir örneği” olarak kayıtlara geçti.

 

290805

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 19 Mart 2019, Salı