Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Ülgür’ün kardeş belediyesine kayyum atandı

Ülgür’ün kardeş belediyesine kayyum atandı

Diyarbakır’ın Sur ve Silvan belediyelerine kayyum atandı.

Yeni İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bu sabah 81 ilin valisine yaptığı konuşmada Doğu ve Güneydoğu’da teröre destek veren belediyelere kayyum atanacağını tekrarlamış ve HDP’nin tehditleri için de “Ya herro ya merro, milletin parasını dağdaki teröristlere yedirmeyeceğiz”demişti.

DİYARBAKIR’DA İKİ BELEDİYEYE KAYYUM ATANDI

Diyarbakır merkez Sur ile Silvan İlçe Belediyeleri’ne valilik kararı ile kayyum atandı.

Öz yönetim ilanıyla ilgili daha önce gözaltına alınan ve sorgulamaları yapıldıktan sonra serbest bırakılmalarına rağmen göreve iade edilmeyen DBP’li Sur ve Silvan İlçe Belediyeleri’ne Diyarbakır Valiliği tarafından kayyum atandı.

ÜLGÜR GÖKHAN’IN KARDEŞ BELEDİYESİ

Öz yönetim ilanıyla adeta devlete meydan okuyan belediyelerden biri olan Sur Belediyesi, CHP’li Çanakkale Belediye Başkanı tarafından kardeş belediye olarak ilan edilmiş ve girişim kamuoyunda büyük tepki toplamıştı.

YARDIMLAR PKK’YA GİDİYOR İDDİASI

Sur halkı adınan toplanan yardımların PKK’ya gittiği iddiası da Çanakkale Belediyesi’nin AK Partili bir üyesi tarafından dile getirilmişti. Avukat Tülay Ömercioğlu bir konuşmasında, HDP’li Sur Belediyesi ile Çanakkale Belediyesinin kardeş belediye olduğunu hatırlatmış ve Çanakkale Belediyesi tarafından Sur Belediyesi’ne gönderilen yardımların Ezidilere değil de PKK’ya aktarıldığı yönündeki iddiaları dile getirmişti.

HDP SEÇİMİ KAZANDI, ÜLGÜR KUTLADI

Ülgür Gökhan’ın marifetleri bu kadar sınırlı değil. HDP milletvekilleri seçimi kazandı diye Çanakkale’de kazanlar dolusu pilav ayran ikramı yaptırması da Ülgür Gökhan’ın unutulmayan hizmetleri arasında.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 18 Mart 2019, Pazartesi