Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Emek Kelimesinin İngilizce Anlamı konusarakogren.com’da

Emek Kelimesinin İngilizce Anlamı konusarakogren.com’da

Tanıtıcı ilan |

İngilizce öğrenirken öğrenilmesi gereken birçok temel bilgi bulunmaktadır. Bu bilgilerden bir tanesi de ülke bayrakları ve ingilizce isimleri ve milletleri bilgisidir. Bayrak görsel olduğundan dolayı değişkenlik göstermese de ülke ve millet isimleri değişkenlik göstermektedir. Örneğin biz İspanya ülkesi ve İspanyol halkı derken, İngilizce de bu söylem Spain ülke ve Spanish millet olarak tanımlanmaktadır. Buna bir diğer örnek de Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ülke ve Amerikalılar orada yaşayan halk iken, İngilizce olarak United States of America (USA) ülke Americans ise orada yaşayan halk olarak tanımlanmaktadır. Tıpkı yazılışları farklı olduğu gibi seslerin alfabetik değerine bağlı olarak bu kelimelerin okunuşları da değişkenlik göstermektedir. Aynı şekilde yazılışı Türkçeye benzeyen ülke ve millet isimleri de yine alfabedeki ses değerine bağlı olarak İngilizce okunuşunda farklılıklar göstermektedir. Dünyanın her kesiminden insan ile karşılaşabileceğiniz için bu temel bilgi her zaman işinize yaramaktadır. Buna ek olarak bir konuşmanız esnasında bir ülke ya da miletten bahsederken de konuşma hatası yapmamak adına bu bilgi edinilmelidir.

İngilizce kelime haznesi zaman içerisinde gelişmektedir. İlk zamanlarda sözlüğü çok sık ve neredeyse hemen her kelime için kullanırken ilerledikçe bu kullanımın daha aza düştüğünü göreceksiniz. Örneğin; şuan emek ingilizce ne demek diye sözlüğe bakma ihtiyacı hissederken diliniz ilerleyip kelime dağarcığınız geliştikçe daha az ve daha nadir kullanılan kelimeler için sözlük kullandığınızı fark edeceksiniz. Dilin gelişmesi ve kelime dağarcığının büyümesi tamamen dil öğrenme için ayrılan zaman ve yapılan pratiklerle ilgilidir. Bu sebeple dil öğrenme gereksinimi duyan kişilerin bu iş için yeterli zaman ayırmaları ve yeterli derecede pratik yapmaları gerekmektedir. Aksi halde anlıyorum ama konuşamıyorum yahut çok hızlı konuşuyorlar yakalayamıyorum diyen kesimden olmanız kaçınılmaz olacaktır. Bu durumların yaşanmaması için pratik yaparak öğrenilen bilgilerin pekiştirilmesi gerekmektedir.

Hemen her yerde onlarca İngilizce kursu bulunmaktadır. Özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde adım başı bir dil kursuna rastlanmaktadır. İstanbulda bulunan İngilizce kurslarının listesini görüntülemek adına http://www.konusarakogren.com/ingilizce-kurslari/istanbul-ingilizce-kurslari/ adresini inceleyebilirsiniz. Bu adres üzerinden İngilizce kurs veren seçkin kursların hangi ilçelerde şubesini bulunduğu bilgisini edinebilir ve böylelikle size en yakın olan şubeye giderek dilerseniz gramer yahut konuşma kurslarına yazılabilirsiniz. İngilizce öğrenmek artık günümüzde bir ayrıcalık olmaktan çıkıp bir zorunluluk haline geldiğinden dolayı İngilizce kursları gün geçtikçe yaygınlaşmakta ve her gün bu kurslara bir yenisi daha eklenmektedir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 25 Mart 2019, Pazartesi