Bizimle İletişime Geçin

Genel

Öğretmen alımı branşları 2017 kontenjanları listesi

Yayınlandı

on

2017 yılı sözleşmeli öğretmen alımı branşları ve öğretmen atama kontenjanları ilan edildi. 20 bin öğretmen kaç taban puan ile hangi branşlarda alınacak en çok kontenjan hangisinde var.

Milli Eğitim Bakanlığı 2017 öğretmen kontenjanlarını açıkladı. Hangi branşta kaç öğretmen alımı olacak, MEB en çok hangi alanlara atama yapacak tam liste halinde duyurdu.

MEB’in 2017 yılı sözleşmeli öğretmen alımı sözlü sınavlarının yapılacağı tarih 3 Nisan 2016 olarak duyuruldu. Sözleşmeli öğretmen kontenjanları da MEB tarafından bir kılavuzla birlikte ilan edildi. MEB’in açıkladığı kontenjan dağılımına göre, 3 bin 570 ile en çok sınıf öğretmenliğine alım yapılacak. Onu 2 bin 193 kontanjanla İngilizce, 2 bin 143 ile din kültürü ve ahlâk bilgisi, 1.835 ile ilköğretim matematik ve 1.720 kişi ile okul öncesi takip ediyor.

MEB öğretmen alımı branşlara göre dağılımda okul öncesi öğretmenliği, Coğrafya, Fen bilimleri, Fizik, Görsel sanatlar ve beden eğitimi gibi alanlarda da fazla alımlar olacak. İşte sözleşmeli öğretmen alımı branşlara göre dağılımı ve taban puanları;

MEB sözleşmeli öğretmen alımı takvimini de ilan etti. Buna göre MEB sözleşmeli öğretmen atamaları için ön başvuru alımı 15 Mart 2017 tarihinde başlıyor. 27 Mart 2017 tarihinde sözlü sınava alınacak olan merkezlerin ilanı yapılacak. Sözleşmeli öğretmen sözlü sınavlarının yapılacağı tarih ise 3 Nisan 2016 tarihinde başlıyor.

Okumaya Devam Et
Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK OKUNANLAR