Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Kaşdemir: “Çanakkale de bir ilki gerçekleştirmenin heyecanı içerisindeyiz”

Kaşdemir: “Çanakkale de bir ilki gerçekleştirmenin heyecanı içerisindeyiz”

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İletişim Fakültesi ile Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı işbirliğinde organize edilen ‘Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali’ basın toplantısı senato salonunda yapıldı.

Toplantıya Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Tarhan, organizasyon komitesi başkanı öğretim üyesi Doç. Dr. Hülya Önal ile basın mensupları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer yaptı. Acer konuşmasında; Çanakkale’nin metropol olmamasına rağmen hem coğrafi hem de tarihi açıdan çok önemli bir şehir olduğunu belirterek Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali’nin Çanakkale’nin kültürel hayatına ciddi bir değer katacağını söyledi.

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir ise Çanakkale de bir ilki gerçekleştirmenin heyecanı içerisinde olduklarını söyledi.

İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Tarhan ise Tarihi Alan Başkanlığına Kısa Film Festivaline yaptığı katkıdan dolayı teşekkür etti.

Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali Organize Komitesi Başkanı Doç. Dr. Hülya Önal yaptığı konuşmada Truva Atı Kısa Film Festivali’nin Çanakkale’nin marka kent haline gelmesinde çok önemli katkısının olacağını belirterek şu ana kadar yurt içi ve yurt dışından çok sayıda eserin başvuru yaptığını söyledi.

27-28-29 Mart 2017 tarihlerinde birincisi düzenlenecek ‘Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali’ne eser gönderme süresi 19 Mart 2017’de sona erecek. Festivale katılan eserleri sanatçı ve yönetmenler Hülya Koçyiğit, Ahmet Yenilmez, Mehmet Çoban, Uğur İçbak, Nezih Orhon’dan oluşan jüri değerlendirecek. Festivalde birinciye 5000 TL, ikinciye 3500 TL ve üçüncüye 1500 TL para ödülü verilecek.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 17 Eylül 2019, Salı