Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Çanakkale Teknopark, Ar-Ge İnovasyon Zirvesi’nde Yoğun İlgi Gördü

Çanakkale Teknopark, Ar-Ge İnovasyon Zirvesi’nde Yoğun İlgi Gördü

T.C. Başbakanlık, Kalkınma Bakanlığı ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı başta olmak üzere Türkiye’nin önemli kurumlarının himayelerinde Mimarlar ve Mühendisler Grubu tarafından düzenlenen “2. Arge İnovasyon Zirvesi” Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

Ar-Ge Merkezleri, Teknoparklar, Organize Sanayi Bölgeleri, Üniversiteler, Kamu ve Özel Sektör kuruluşlarının geliştirdiği inovatif projeleri aynı platformda buluşturarak, projeler arasında sinerji ve etkileşim oluşturmak, projelerin yatırıma dönüşmesine ve ticarileşmesine katkıda bulunmak amacıyla gerçekleştirilen 2. Arge İnovasyon Zirvesi’ne katılan Çanakkale Teknopark fuar boyunca yoğun ilgi gördü.

Zirvede açıklamalarda bulunan Çanakkale Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yücel Acer;

“Üniversite, Teknoparklar, Organize Sanayi Bölgeleri, Ar-Ge Merkezleri, Kamu ve Özel Sektör kuruluşlarının katılımı ile düzenlenen bu tarz organizasyonlar, inovatif projelerin tanıtılmasına,  hızla yatırıma dönüşmesine, benzer projeler arasında ortaklık ilişkilerinin kurulmasına olanak sağlayacak, Üniversite-Sanayi işbirliğinin geliştirilmesine ve Türkiye’nin teknoloji ihraç eden ülke hedeflerine ulaşmasına katkı sağlayacaktır. Biz de Çanakkale Teknopark olarak her zaman çalışmalarımızı bu yönde sürdürüyor ve elimizden geldiğince bu tarz etkinliklere katılım sağlamaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

2. Arge İnovasyon Zirve’sinde yapılan etkinlikler kapsamında Çanakkale Teknopark standını ziyaret eden Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı, Çanakkale Teknopark bünyesinde sürdürülen projeler ile ilgili bilgi aldılar.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 21 Ekim 2018, Pazar