Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

“ÇOMÜ Meşruiyet Dışı ve Bilim Dışı Unsurlardan Temizlendi”

“ÇOMÜ Meşruiyet Dışı ve Bilim Dışı Unsurlardan Temizlendi”

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) 2017-2018 Akademik Yılı Açılış Töreni ve Başbakan Binali Yıldırım’a Fahri Doktora Tevdi Töreni düzenlendi.

törende konuşan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Milletimizin ve ülkemizin bağımsızlığına düşkünlüğünün, güçlü iradesinin ve teslim alınamazlığının simgesi Çanakkale’de; tarihimizin en şanlı zaferlerinden birisinin adını taşıyan, kuruluşunun 25. Yılını kutlayan, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin 2017-2018 Akademik Yıl Açılış töreninde ÇOMÜ hakkında detaylı bilgiler verdi.

“ÇOMÜ Meşruiyet Dışı ve Bilim Dışı Unsurlardan Temizlendi” 

Son iki yıl içerisinde Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinin bir dönüşüm başardığının altını çizen Rektör Acer; “Ülkemizin başına bela edilmeye çalışılmış dış bağlantılı, yasa dışı ve bütün temel değerlerimizi istismar eden yapılanmanın bütün unsurlarından ve izlerinden üniversitemiz, devletimizin meşru mevzuatı çerçevesinde yürütülen mücadele ile temizlenmiştir. Artık üniversitemizde, ne 28 Şubat sonrasının baskıcı unsurları, ne herhangi bir terör yapılanmasının unsurları ne de FETÖ unsurları hayat bulamamaktadır, bir daha bulamamaları için bütün gayretimizi sarf etmeye devam edeceğiz” dedi.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 19 Ekim 2018, Cuma