Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

GESTAŞ Öğrencilere Her Sabah Sıcak Çorba İkram Edecek

GESTAŞ Öğrencilere Her Sabah Sıcak Çorba İkram Edecek

Çanakkale Boğazı ve Adalar hattında deniz taşımacılığı yapan GESTAŞ A.Ş. önemli bir sosyal sorumluluk projesine daha imza attı. Her sabah 08.00-10.00 saatleri arasında üniversitemizin 3 ayrı noktasında öğrenciler güne sıcak çorbayla başlayacak.

GESTAŞ tarafından ÇOMÜ Terzioğlu Kampüsü Öğrenci Sosyal Etkinlik Merkezi (ÖSEM), Teknik Bilimler MYO ve İlahiyat Fakültesi önünde Haziran ayına kadar her sabah saat 08.00 ile 10.00 arasında öğrencilere sıcak çorba ikramı yapılacak.

Eğitim Öğretim yılı boyunca devam edecek ücretsiz çorba projesinin tanıtımı Terzioğlu Kampüsü ÖSEM önünde gerçekleşti. ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, GESTAŞ A.Ş. Genel Müdürü Volkan Uslu ve ÇOMÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Alperen Uysal ilk çorbaları öğrencilere ikram etti.

GESTAŞ Genel Müdürü Volkan Uslu, ‘GESTAŞ olarak Çanakkale’nin sosyal ve kültürel faaliyetlerine her anlamda destek olmak, kurumsal olarak çok önem verdiğimiz bir konu. Bu noktada kısa bir zaman önce GESTAŞ ile ‘Çanakkale’nin Evlatları Dünyaya Açılıyor Projesi’ gerçekleştirdik. 15 üniversite mezunu arkadaşımızı yurt dışına, Malezya’ya dil okuluna gönderdik. Çeşitli sosyal faaliyetler yapıyoruz. Üniversiteyle de her zaman akademik, sosyal ve kültürel faaliyetlerde işbirliği yapıyor, öğrenci etkinliklerinde destek olmaya çalışıyoruz. Bu da onlardan bir tanesi. Hepimiz öğrencilik dönemini yaşadık. Kahvaltı en büyük sorunlardan birisi. Hazır bir kahvaltı, sıcak bir çorba ya da sandviç olması öğrenciler için çok anlamlı. Hem sağlıklı gelişim için hem eğitim faaliyetlerine destek olmak amacıyla biz de çorbada tuzumuz olsun istedik.” diyerek üniversitenin çeşitli noktalarında bugünden itibaren akademik yıl sonuna kadar çorba ikramı olacağını ifade etti.

Üniversite Öğrencilerine Yapılan Destek Türkiye’nin Geleceğine Yapılan Destektir

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer ise “Üniversite öğrencilerine yapılan büyük ya da küçük her destek, Türkiye’nin geleceğine yapılmış bir destektir. Desteğin niteliğinden ziyade üniversitede okuyan öğrencilerimize verilen önemi göstermesi açısından, psikolojik olarak öğrencilerimizin yanında yer almamızı göstermemiz açısından hem de onları maddi olarak destekleme açısından Türkiye’nin geleceğine yapılan bir destektir. Bunu özellikle vurgulamak isterim. GESTAŞ Çanakkale’nin en büyük kurumlarından bir tanesi. GESTAŞ’ı birçok faaliyette destekleyici bir kuruluş olarak görüyoruz. Bu anlamda Çanakkale’ye desteklerinin de büyük olduğunu biliyoruz. Üniversite öğrencilerimizin bir kez daha yanında yer alması anlamında önemli bir katkı diye düşünüyorum. Bunun bir günlüğüne değil de bütün eğitim öğretim yılı boyunca devam edecek olması da çok anlamlı ve önemli bir faaliyet” dedi.

Çorba İkramını Üniversite Şehir İşbirliği Adına Önemsiyoruz 

ÇOMÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Alperen Uysal da tüm öğrenciler adına GESTAŞ’a desteğinden dolayı teşekkür ederek “Öğrenci konseyimizin girişimleri sonucu GESTAŞ’ın öncülüğünde bugünden itibaren üniversitemizin çeşitli noktalarında ücretsiz çorba dağıtımı gerçekleşecek. GESTAŞ’a, Genel Müdürümüz Volkan Bey’e ve Rektörümüze çok teşekkür ediyoruz. Memleketimizin dört bir yanından gelmiş öğrenci arkadaşlarımızın güne sıcak bir çorba ile başlaması bizleri mutlu kılmıştır. Kış aylarında hem öğrenci arkadaşlarımızın içini ısıtması hem de sıcak bir ortam oluşturmasına vesile olacağına inanıyorum. Ayrıca bu uygulamanın üniversite şehir bütünlüğü açısından, kurumlarımızla öğrenci arkadaşlarımızın bağ kurması açısından önemli olduğunu düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 19 Ekim 2018, Cuma