Bizimle İletişime Geçin

Çanakkale

Yeşim Karadağ İstifalara Açıklık Getirdi

Yayınlandı

-

AK Parti Çanakkale İl Başkanlığı’nın 6. Olağan Kongresi’nden sonra yaşanan istifa tartışmaları önceki gün İl Başkanı Yeşim Karadağ’ın açıklamalarıyla netliğe kavuştu. Karadağ’ın açıklamasıyla yönetim listesinde bulunan 3 kişinin istifası doğrulanırken akıl yoksunu sözde bir gazetecinin sitesinde dile getirdiği “FETÖ iltisakı olan 7 kişi istifa edecek” haberi ise yalanlanmış oldu.

İl Yönetim listesi yapılırken her ilde olduğu gibi Çanakkale’de de listeye girmesi muhtemel kişiler hakkında güvenlik soruşturmalarının Genel Merkez tarafından yapıldığı ve listeye girmiş hiçbir kişi hakkında olumsuz bir görüş gelmediği bilinirken bir akıl yoksunu tarafından dile getirilen iddianın altında Karadağ’a karşı yürütülen kara propagandanın olduğu düşünülüyor.

Karadağ açıklamasında Zeyyat Volkan Bayram, Vural Bulut ve Vahap Özsüer’in istifa ettiğini dile getirdi. Zeyyat Volkan Bayram’ın istifa nedenini “Bizim teşkilatlarda birlikte çalıştığımız arkadaşımız kardeşimizdir. Biz Zeyyatı yedek listemizin en sonuna yazmıştık. Bu listeyi yaparken en zoru yedek listeyi yapmaktır. Zeyyat’a nazımızın geçeceğini düşünerek biz böyle bir yere yazdık. Herkesin her an ruh hali aynı olmuyor. Zeyyat bir açıklama yaptı ardından istifa açıklaması yaptı. Ben Zeyyat’ı biliyorum, her ne kadar istifa etmişse de; kendisinin partinin vereceği her görevi yerine getireceğini, desteğini bizlerden esirgemeyeceğini biliyoruz.” sözleri ile açıklayan Karadağ’ın Vural Bulut’un istifa nedenini ise kanuni bir zorunluluk olarak belirtti. Zira 2547 Sayılı kanuna göre her ne kadar akademisyenler partilere üye olabilseler de sadece partilerin merkez organlarında görev alabiliyorlar. Bu sebeple Vural Bulut’un bu kanuni zorunluluk sebebiyle istifa ettiği dile getirildi.

Diğer yandan Karadağ’ın istifa ettiğini dile getirdiği Vahap Özsüer’in nedeni ise şöyle açıkladı:

“Vahap benimle birlikte çalışan bir kardeşimiz. Partimizde çok emeği olan bir kardeşimizdir. Kongre sonrasında onun adı geçerek bir gereksiz bir haber yapılma durumu oluştu. Kendisi de isminin gelmesinden kaynaklı olarak vekillerimize, partimize, il yönetimimize sıkıntı vermemek için istifa etmiştir. Her üç arkadaşımızın da istifa kararlarına saygı duyuyorum”

Tanıtım
Okumaya Devam Et
Tanıtım
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Çanakkale

Çanakkale, Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri Araştırması’nda 4. Sırada

Yayınlandı

-

Yayımlayan

Görsel: canakkale.bel.tr

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarınca (ÜniAr) hazırlanan 2022 Yılı “Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri Araştırması ” sonuçlarına göre Çanakkale, üniversite öğrencilerin en yüksek memnuniyet duyduğu şehirler arasında yer aldı.

Araştırma verileri 2022 yılında 81 ildeki 126 devlet ve 73 vakıf olmak üzere 199 üniversitede öğrenim gören 47,682 öğrenciden toplandı. Araştırmaya göre Türkiye’de sadece 31 şehirden öğrenciler memnuniyet hissetmekte. Memnuniyetin düşük olduğu 44 şehir ise öğrenci memnuniyeti konusunda bir duyarlılığa sahip olma konusunda, öğrencilerden oldukça tepki görmektedir. Türkiye’nin üniversite öğrenci başkentleri ise Eskişehir, Ankara ve Antalya olurken Çanakkale de sıralama da 4’üncü oldu.

Araştırmada en yüksek ve ciddi memnuniyetsizliğin yaşandığı şehirler sırasıyla Ağrı, Bitlis, Uşak, Kars, Iğdır, Yozgat, Şırnak, Bayburt, Muş, Kilis, Bingöl ve Hakkari oldu. Üniversite öğrencilerin en yüksek memnuniyet duyduğu şehirler sırasıyla Eskişehir, Ankara, Antalya, Çanakkale, Muğla, İstanbul, Aydın, Edirne ve Tekirdağ oldu.

Okumaya Devam Et

Çanakkale

Dardanos Artık Lavanta Kokacak

Yayınlandı

-

Yayımlayan

Bazı fotoğraflar comu.edu.tr'den alınmıştır.
Önceki 1 / 2
Okumaya devam etmek için ← → tuşlarınızı kullanın

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Dardanos Yerleşkesi İktisadi İşletmesi Müdürlüğü ile Çanakkale İl Orman Müdürlüğü  ortaklığında yürütülen “Lavanta Kokulu Dardanos” projesi kapsamında “Lavanta Tarla Günü” etkinliği ÇOMÜ Dardanos Yerleşkesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Pelin Kanten, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü, Basın ve İletişim Şube Müdürü Aslı Böbek Bağran, Dardanos Yerleşkesi İktisadi İşletmesi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Ebru Özlem Korkutata, Dardanos Yerleşkesi İktisadi İşletmesi Müdür Yardımcısı Fatma Çetinkaya, proje ekibi ve davetlilerin katıldığı etkinlik büyük ilgi gördü.

Dr. Öğretim Üyesi Ebru Özlem Korkutata proje ile atıl alanın turizme kazandırılması ve lavantanın şifasından yararlanma amacını taşıdıklarını belirterek şunları söyledi:

Okumaya Devam Et

Çanakkale

Yetkili sendikadan zehir zemberek basın açıklaması

Yayınlandı

-

Yayımlayan

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Yenice Meslek Yüksekokulu’nda, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Hukuk Bölümü Öğretim Görevlisi alımı sınavı, tartışmaları da beraberinde getirmiş, hukuk mezunu olmayan kişinin de sınava girdiği iddia edilince, ‘Adrese teslim kadro’ söylentileri ortaya çıkmıştı.

Üniversite de örgütlü ve 518 üye ile yetkili sendika konumunda olan Eğitim Birsen Çanakkale 2 No’lu Şube başkanlığı önceki gün söz konusu iddialara ilişkin bir basın açıklaması yaptı. Basın açıklaması “ÇOMÜ‘deki Kadro Alımı ve Genel Sıkıntılarla Alakalı Basın Açıklamamız” başlığı ile verilirken, Yenice MYO’da yaşanan kadro sürecine ilişkin Rektör Prof. Dr. Sedat Murat’a 6 soru yöneltildi.

Açıklama da sürecin yakından takip edildiği belirtilirken, konunun YÖK’e de aktarıldığı anlaşılıyor.

İşte Eğitim Birsen Çanakkale 2 No’lu Şube’nin basın açıklaması:

“Değerli basın mensubu ÇOMÜ‘deki Kadro Alımı ve Genel Sıkıntılarla Alakalı Basın Açıklamamız aşağıdadır. İyi çalışmalar. 

1- Yenice Meslek Yüksekokulu Hukuk bölümüne öğretim görevlisi alımı ilanı çıktığı an, bölümün ilgili bölüm başkanı “Kadroya hukuk mezunu olmayan birisinin alımı durumu söz konusu olabilecektir” şeklinde dilekçe vermesine rağmen neden bu konuda ısrar edilmiştir.

Tanıtım

2- Kadro alımı için 10 kişilik sınava girmeye hak kazanan listenin belirlendiği toplantının Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Pelin KANTEN’İN makam odasında yapılması ve listeye müdahale edilmesi, alınan kişinin 10 kişilik listenin dışında olmasına rağmen sudan sebeplerle adayların elenerek, şahsın 10. sıraya yerleştirilmesi hususu doğru mudur?

3- Listeye bölüm başkanının itirazı sonucu kadro alım jürisi Rektör Prof.Dr. Sedat MURAT’ın odasına çağrıldı mı?  Rektör listeye şerh düşen bölüm başkanına kadro alım sınavı yapılacağı gün rapor almasını ve şerhini kaldırmasını teklif etti mi?

4- Sürecin devamında Rektör Prof.Dr. Sedat MURAT Yenice MYO Müdürünü telefonla arayarak Jüri Üyesi olan Hukuk Bölüm başkanının sınav günü rapor alıp almayacağını sordu mu?

5- Kadro alım yazılı bilim sınavı günü Bölüm başkanının sınav sorularının kura ile belirlenmesini teklif etmesine rağmen diğer jüri üyelerinin bu usulü kabul etmediği doğru mudur?

Ayrıca sınav sonucunda hukuk alanında doktora veya yüksek lisans yapmış olan bazı adayların sınavdan çok düşük almasına rağmen 10’uncu sıradan listeye giren hukukçu olmayan adayın 75 alarak 1. asil olması hususunda ne düşünüyorsunuz?

6- Bu kadro alım sürecinde yaşanan talihsiz olaylar silsilesine bakıldığında Üniversite Rektörü Prof. Dr. Sedat MURAT’ın her toplantı ve akademik buluşmalarda liyakate vurgu yapması, hak adalet ve özellikle mobbing konusuna hassasiyetini dile getirmesine rağmen; Hukuk Bölüm Başkanına bizzat kendisinin yaptığı baskılar, mobbing ve hatta tehditler hakkında ne düşünmektedir?

7- Üniversitenin yaşamış olduğu bu talihsiz sürece baktığımızda YÖK Başkanı sayın Prof. Dr. Erol ÖZVAR’ın tavrının ne olacağı merak edilmektedir. Sendikamız bu konunun takipçisi olacaktır.”

Tanıtım

 

Okumaya Devam Et

BU AY ÇOK OKUNANLAR