Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

FETÖ Davasında Tahliye Yok!

FETÖ Davasında Tahliye Yok!

26 Aralık 2015 tarihinde Çanakkale’de başlatılan FETÖ/PDY davasında 14’ü tutuklu, 7’si kaçak toplam 58 kişi yargılanıyor. Bugün görüşülen duruşmada sanıkların tahliye talepleri Mahkeme heyeti tarafından yine red edildi.

Çanakkale’de 26 Aralık 2015 tarihinde başlatılan; Çanakkale 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına devam edilen FETO/PYD davasının duruşması gerçekleşti. Aralarında eski ÇOMÜ Rektörü Sedat Laçiner, ulusal basında Çanakkale İmamı olarak yer alan Abdullah Ülker gibi sanıklarında yer aldığı, Çanakkaleli çok sayıda işadamının mağdur ve müşteki sıfatıyla isminin geçtiği davada bugün de tahliye çıkmadı. Sanıkların tahliye talepleri Mahkeme Heyeti tarafından red edilerek duruşma 28 Mayıs 2018 tarihine ertelendi.

DAVANIN ÖZETİ

26 Aralık 2015 tarihinde sabah saatlerinde önceden belirlenen 32 adrese operasyon düzenleyen Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri aralarında eski ÇOMÜ Rektörü Sedat Laçiner, İşadamı Hikmet Sezen, ulusal basında Çanakkale İmamı olarak yer alan Abdullah Ülker gibi çok sayıda akademisyen ve işadamı gözaltına alınmıştı. Devam eden soruşturma süreci ve elde edilen bilgiler doğrultusunda aralıklarla düzenlenen operasyonlar dava dosyası için Çanakkale Cumhuriyet Savcılığı 368 sayfalık iddianame hazırlamıştı. 68 sanığın suçlandığı iddianamede sanıkların; 2011 ve 2015 tarihleri arasında çeşitli defalar ve yöntemlerle dolandırıcılık yapma, evrakta sahtecilik, silahlı terör örgütüne üye olmak, devleti bilerek ve isteyerek dolandırma suçu gibi birçok suçtan yargılanmalarını talep etmişti.

Aynalıpazar

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ÇOMÜ Haber 20 Mart 2018, Salı