Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Öğrencilerimiz WorkMaps Projesiyle İkinci Oldu

Öğrencilerimiz WorkMaps Projesiyle İkinci Oldu

Bölgemizde ilk kez Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA)’nın desteğiyle gerçekleşen ve genç girişimcilerin önünü açan Girişimcilik Yarışması Startup Weekend yarışmasında Üniversitemizin Eğitim Fakültesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümünden, Öğr. Gör. Cumali Yaşar’ın koordinasyonu ile 8 öğrenci, 2 projeyle katılım sağladı. 

Stage-co kurucu ortakları Patrick Bosteels ve Neşen Yücel’in Türkçe ve İngilizce eğitimleri ve sunumları ile düzenlenen programa Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesinden 80’ne yakın öğrenci katıldı. Programda öğrenciler bireysel veya ekip olarak yeni fikirlerini projeye dönüştürerek sunma imkanı buldular.

17 ekibin katıldığı yarışmada ekipler sunumlarını, 3 dakika proje tanıtımı ve 2 dakika soru-cevap şeklinde gerçekleştirdi. Eğitim Fakültesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü 3. sınıf öğrencilerinden Büşra Akoğlu, Ceren Kerpiç, Aybüke Erendor ve Dış Ticaret Bölümü öğrencisi Mert Ağbulak’tan oluşan Troyan’s ekibi, WorkMaps projesiyle 17 ekip içinden ikinci oldu.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 22 Ocak 2019, Salı