Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Çanakkale’de AK Parti ve MHP seçmenine ağır hakaretler

Çanakkale’de AK Parti ve MHP seçmenine ağır hakaretler

Türkiye kararını verdi. 16 yıldır tek başına iktidar olan AK Parti, 24 Haziran seçimlerinden de başarıyla çıktı. Türkiye, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi sandık başına gitti. Kesin olmayan sonuçlara göre Recep Tayyip Erdoğan yüzde 52,5 oyla Cumhurbaşkanlığı yarışını kazandı.  Çanakkale seçmeni de % 37.37 ile AK Parti’yi kentte 1. Parti yaparken CHP % 33.82’lik oranla 2. Parti oldu. Bu sonuçla AK Parti’de Bülent Turan ve Jülide İskenderoğlu, CHP’de de Muharrem Erkek ve Özgür Ceylan milletvekili seçilen isimler oldu.

AK Parti ve Cumhur İttifakı içinde yer alan MHP taraftarları 24 Haziran akşamı zaferi kutlayan konvoy düzenledi. AK Parti’li vekiller Bülent Turan ve Jülide İskenderoğlu’nunda yer aldığı konvoy kentte zafer turu attı. Konvoylara bazı vatandaşların MHP bayrakları ile katıldığı gözlendi.

“ANA AVRAT DÜZ GİTTİM PİŞMAN DEĞİLİM”

Seçim sonuçlarını hazmedemeyen bazı muhalif seçmenleri özellikle sosyal medya hesaplarından Çanakkale’de kutlama yapan AK Parti ve MHP seçmenine ağır hakaret ve küfürlerde bulunduğu ortaya çıktı. Sosyal medya hasabından paylaşım yapan muhalifler “Bakın burası Çanakkale. Dünya üzerindeki en muhteşem tarihe sahip şehir. Vatanın her karış toprağının karış karış satılmasına izin verip bu tarihe sahip çıkmayan herkese yazıklar olsun! Hainsiniz. Utanın.” Derken bir başka yorumcu da “O seçim arabası az önce balkonumun önünden geçti, ananızı s…. diye bas bas bağırdım hala beni arıyorlar” dedi. Gelen tepkiler üzerine aynı seçmen “Ana avrat düz gittim, pişman değilim.” İfadelerini kullandı. AK Parti ve MHP seçmeni “hainlikle” suçlayan ve ağır küfürler içeren mesaj çok sayıda beğeni ve paylaşım aldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 2 Haziran 2020, Salı