Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Ezine MYO Bünyesine Bir Program Daha: Tapu ve Kadastro

Ezine MYO Bünyesine Bir Program Daha: Tapu ve Kadastro

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Ezine Meslek Yüksekokulu (MYO) bünyesinde program açılması konusundaki teklif 19.09.2018 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında incelenerek 2547 Sayılı Kanun’un 2880 Sayılı Kanun’la değişik 7/d-2 maddesi uyarınca Tapu ve Kadastro Programı açılması uygun görüldü.

Ezine MYO Müdürü Doç. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, yeni açılan programa ilişkin yaptığı açıklamada; “Yeni kurulan Tapu ve Kadastro Programı sayesinde özellikle tapu sicillerinin tutulmasına ilişkin temel kurallar ile tapu sicilinin oluşturulmasını amaçlayan ve Harita-Tapu-Kadastro alanı altında yer alan mesleklerde, sektörün ihtiyaçları, bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda gerekli olan mesleki yeterlilikleri kazanmış nitelikli ve yetkin elemanların yetiştirilmesi hedeflenmektedir” dedi ve programın açılma sürecinde verdiği destek nedeniyle Rektör Prof. Dr. Yücel Acer’e teşekkür etti.

Ezine MYO bünyesinde yeni açılan Tapu ve Kadastro Programı’nın öğretim kadrosu oluşturularak 2018 – 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile öğrenci alımının gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 15 Temmuz 2020, Çarşamba