Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

ÇOMÜ Öğrencileri, Startup Weekend Güney Marmara 2’de Birinci Oldu

ÇOMÜ Öğrencileri, Startup Weekend Güney Marmara 2’de Birinci Oldu

Girişimciliğe ilk adım için tüm dünyada takip edilen ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) desteğiyle 2. kez gerçekleştirilen Startup Weekend 2 Girişimcilik Yarışmasında, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü öğrencileri birinci oldular.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesinden 60 öğrencinin katılımı ile ÇOMÜ Dardanos Yerleşkesinde gerçekleştirilen organizasyonda, öğrenciler bireysel veya ekip olarak, 3 günlük maratonda aldıkları mentörlük ve eğitim desteğiyle yeni fikirlerini projeye dönüştürerek sunma imkanı buldular.

Her hafta dünyanın farklı kentlerinde düzenlenmekte olan Startup Weekend organizasyonları, gençlerin ekipler kurarak, iş fikirlerini bu 3 günlük maratonda alacakları mentörlük ve eğitim desteğiyle geliştirdiği, jüriye sunum yaparak yarıştığı ve dereceye girenlerin ödüllendirildiği girişimcilik yarışması olarak biliniyor.

Startup Weekend etkinliği olarak öne çıkan program; bölgedeki girişimciliğe duyulan ilgiyi arttırmayı, girişimcilerin iş kurma, iş modeli oluşturma ve iş modelini doğru şekilde sunma konusunda bilgi edinmesini ve girişimcilik farkındalığını yaratmayı hedefliyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 14 Ağustos 2020, Cuma