Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Zor dönemde görev yaptı.. Üniversiteyi düze çıkardı

Zor dönemde görev yaptı.. Üniversiteyi düze çıkardı

En zor olanı bir insanın işine son vermektir. Adaletli olacaksınız ve bu kararı verirken, vicdanınız sızlamayacak. İşte o en zor dönemin ismi Kalem’e çarpıcı bir açıklama yaptı.

Çanakkale ne çektiyse siyasi çekişmelerden, olmadık gelişmelerden çekti. Geçmiş dönemde siyasetçilerin hırgürü nedeniyle sürekli Rektörü değişen, görevden alıp vermelerin bini bir para olduğu Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi en son FETÖ’den ağır bir darbe yedi.

“Adaletli olmaktan, empati yapmaktan ve vicdan muhasebesi içinde karar vermekten hiç korkmadım” diyen şu anki Rektör Prof. Yücel Acer, en çok ailesiyle uğraşılmasından, yalan yanlış şeylerin söylenmesinden acı çektiğini söylüyor.

Türkiye’nin en sancılı FETÖ kurbanı üç Üniversitesinden biri olarak karşımıza çıkan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, çalkantılı dönemini atlatmış ve yeniden dengelerini kurmuş görünüyor.
Bu dengeleri kurmanın hiç de kolay olmadığına işaret eden Acer “Hayatta hiçbir şey tesadüf değildir. Bugün Üniversitemiz sorunsuz ve başarılı bir şekilde yol alıyorsa bunda göreve geldiğimiz günden beri adaletli, vicdanlı yönetim anlayışımızdandır. Biz ilk günden bugüne Üniversitemizi daha iyi yerlere taşımak için çalıştık. Kendi çıkarlarımızı değil, hep Üniversitemizin çıkarlarını düşünerek hareket ettik” diye konuştu.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinin en zor dönemi hiç kuşkusuz geçtiğimiz son 4 yıldı. Kimseye haksızlık etmeden FETÖ’nün izlerini temizlemek kuşkusuz kolay değildi. O günleri sürekli vicdan muhasebesi içinde çalışarak geçtiklerini dile getiren Rektör Yücel Acer “Kılı kırk yardık. Kimseye haksızlık edilmemesini özellikle istedim ve bu konu üzerinde hassasiyetle durdum. Haksız yere hiç kimsenin işini kaybetmesini istemedik. Üniversitemizin ağır şartlar altında ezilmesine, karıştırılma çabalarına da müsaade etmedik. Ülkemizin FETÖ yağmasını, kadrolaşmasını en ağır atlatan üç Üniversiteden biriyiz. Bugün geldiğimiz nokta itibariyle çok şükür o zor günleri geride bıraktık. Şimdi daha hızlı koşarak kaybettiğimiz zamanı kazanmak istiyoruz” dedi.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 22 Eylül 2020, Salı