Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Siyasal Bilgiler Fakültesi Bahar Yarıyılı Akademik Yıl Açılışı Yapıldı

Siyasal Bilgiler Fakültesi Bahar Yarıyılı Akademik Yıl Açılışı Yapıldı

Rektör Prof. Dr. Yücel Acer ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Görün 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılının başlaması vesilesi ile Siyasal Bilgiler Fakültesi tarafından organize edilen kahvaltılı toplantıda akademik ve idari personel ile bir araya geldi.

Siyasal Bilgiler Fakültesi toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda Dekan Prof. Dr. Hüseyin Erkul, Rektör Prof. Dr. Yücel Acer’e Siyasal Bilgiler Fakültesine verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederek başladığı konuşmasında; fakültenin akademik yapılanması, öğrenci sayısı, bilimsel çalışmaları ve projeleri hakkında bilgiler verdi.

Üniversitelerde Başarıya Giden Yol Proje Kültürüdür

Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, tüm fakülte, yüksekokul, meslek yüksekokullarında yaptıkları çalışmalar ile gelinen noktanın çok ciddi bir mesafe olduğunu belirterek,  proje kültürünün akademideki önemine vurgu yaptı.

“Proje kültürü üniversitemizde daha ilk günden itibaren yerleştirmeye çalıştığımız bir şey. Ben bu konuda da ciddi bir mesafe kat ettiğimizi düşünüyorum. Ancak tabii ki bunu yeterli görmüyoruz. Proje Kültürü birlikte uyumlu çalışmayı gerektirir. Bunun için birbirimizin değerini bilmek çok önemli. Bir şeyi tasarlamak ve onu gerçekleştirmek için daha çok çalışmalıyız. Bu anlamda öğretim üyelerimizden beklentimiz proje kültürü ile çalışmalar yapmaları ve bunu daha yukarıya taşımalarıdır.”

Üniversitemiz Zor Ama İyi Bir Dört Yıl Geçirdi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinin zor ama iyi bir dört yıl geçirdiğinin altını çizen Rektör Acer, “Bazen zorlukları fırsata çevirmek önemlidir. Biz bu zorlukları bir bütün olarak çok çalışarak fırsata çevirdik ve artık bunların sonuçlarını almaya başladık. Hem akademik kalite anlamında hem de alt yapı sorunlarının giderilmesi anlamında çok yol kat ettik” dedi ve konuşmasına yapılan alt yapı çalışmalarından örnekler vererek devam etti.

“Çanakkale Teknopark’ı geçen hafta Vali Orhan Tavlı ile ziyaret ettik. Başlı başına devasa bir proje olan Çanakkale Teknoparkta çok şey yaptık. Doğalgazdan suyuna, kanalizasyondan yoluna, elektrik alt yapısına, devasa binasını bitirdik ve bu devasa projede sona geldik. Mart ayında açılışını gerçekleştireceğiz. Anafartalar Yerleşkemizi yeni bir görünüme kavuşturduk. Biga’da hocalarımız için yaptırdığımız misafirhaneyi bitirdik. Uygulamalı Bilimler Fakültesinin çok nezih bir binası oldu. Bir ay sonra yeni binalarına geçmelerini planlıyoruz.  Dün Ezine MYO’ya gittik. Gerçekten çok etkilendim. Dört yıl önce gittiğim halini hatırlıyorum. Tek bir binadan ibaret olan Ezine MYO artık, yeşil alanları, spor tesisleri ile bir yerleşke haline geldi. Binanın içi çok nezih bir hale geldi. Ama her şeyden önemlisi herkesin birbiri ile daha iyi çalıştığı huzurlu bir ortamı oluşturduk. Bundan daha değerli bir şey olmaz. ”

“Üniversitemizde huzur ortamının oluşmasına destek olan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve tüm yöneticilerimize teşekkür ediyorum” diyen Rektör Acer, ÇOMÜ’nün potansiyelinin çok iyi olduğunun ve bundan sonraki süreçte daha da iyi noktalara geleceğinin altını çizdi.

Rektör Acer, Siyasal Bilgiler Fakültesinin ilk gününden bugününe kadar özveri ile çalışan başta Dekan Prof. Dr. Hüseyin Erkul ve tüm ekibine teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 5 Haziran 2020, Cuma