Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Lisansüstü Yabancı Dil Sınavı Yapılacak

Lisansüstü Yabancı Dil Sınavı Yapılacak

2019-2020 Akademik Yılı Bahar Dönemi Lisansüstü Yabancı Dil Sınavı 12 Haziran 2019 Çarşamba günü saat 13:00’da Terzioğlu Yerleşkesi Yabancı Diller Yüksekokulu dersliklerinde yapılacaktır.

NASIL BAŞVURU YAPABİLİRİM?

  • Sınava başvurmak isteyen adayların 21.05.2019 ile 31.05.2019 tarihleri arasında şahsen Yabancı Diller Yüksekokuluna başvurarak kayıtlarını yaptırmak zorundadırlar.
  • Sınava kayıt yaptırabilmek için adayların ekteki sınav başvuru formunu ve sınav giriş belgesini eksiksiz olarak doldurup çıktısını alarak, Yabancı Diller Yüksekokulu Bölüm Sekreterliğine (111 nolu ofis) teslim etmeleri gerekmektedir. Forma yapıştırılacak fotoğrafların son altı ay içinde çekilmiş olması gerekmektedir.

YABANCI DİL SINAVI İLE İLGİLİ UYULMASI GEREKEN KURALLAR:

  • Sınava kayıt olan adaylar, sınav salonlarına giriş yaparken Sınav Giriş Belgelerini ve Nüfus cüzdanlarını veya pasaportlarını göstermek zorundadırlar. Bu nedenle yanında Sınav Giriş Belgesi ve nüfus cüzdanı veya pasaportu bulunmayan adayların sınav salonlarına girişine izin verilmeyecektir.
  • Adaylar sınavın ilk 15 dakikası geçtikten (13:15) sonra sınav salonuna alınmayacaklardır.
  • Sınav giriş listeleri ydyo.comu.edu.tr adresinden ve sınav sabahı Yabancı Diller Yüksekokulu girişinde ilan edilecektir.
ÇOMÜ Haber 12 Temmuz 2020, Pazar