Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale'nin En Güncel Haber Sitesi
ÇOMÜ Haber

Biga TSO ile İşbirliği Protokolü İmzalandı

Biga TSO ile İşbirliği  Protokolü İmzalandı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Proje Koordinasyon Merkezi Koordinatörlüğü ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği Çanakkale Sorumlusu Doç. Dr. Özgür Özay tarafından koordine edilen Üniversite – Sanayi İşbirliği çalışmaları sonucunda ÇOMÜ ile Biga Ticaret ve Sanayi Odası arasında Üniversite-Sanayi işbirliği çerçeve protokolü imzalandı.

İmza töreni, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat ve Biga Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sedat Çakır arasında gerçekleştirildi. 

Törende Biga Kaymakamı Mustafa Can, Biga Belediye Başkan Vekili Vet. Hek. Sıtkı Keçeci, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Suat Uğur, Proje Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Doç. Dr. Ali Şahin Örnek, Biga Meslek Yüksekokulu Müdürü Ertuğrul Bilgücü, ÇOMÜ akademisyenleri ve iş dünyası temsilcileri ile basın mensupları hazır bulundu.

İmzalanan çerçeve protokolü ile ÇOMÜ ve Biga Ticaret ve Sanayi Odası arasında sanayi alanında ortak proje, AR-GE çalışmaları, staj faaliyetleri, sektöre yönelik lisansüstü programlarının açılması ve ortak kongre sempozyum vb. konularda işbirliği çalışmaları yürütülmesinin temelleri atılmış oldu.

Ayrıca törende ÇOMÜ Biga Meslek Yüksekokulu ve Biga’da faaliyet yürüten sanayi kuruluşları, Biga OSB ve Çanakkale Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası arasında 3+1 mesleki eğitim işbirliği sanayi stajı uygulamasına yönelik protokoller de imzalandı.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 22 Eylül 2020, Salı