Sayfa yükleniyor...
COMUHABER.COM - Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Haberleri
ÇOMÜ Haber

Rektör Murat, BİDB Çalışanlarıyla Bir Araya Geldi

Rektör Murat, BİDB Çalışanlarıyla Bir Araya Geldi

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı çalışanlarıyla toplantıda bir araya geldi. Toplantıya, Bilgi İşlem Daire Başkanlığından sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Suat Uğur ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Bacak da katıldı.

Bilgi İşlem Daire Başkanlığında gerçekleşen toplantıda, Daire Başkan V. Cahit Kurt, bilişim teknolojilerinde öncü, daima güven duyulan, danışılan, kurumsal yapının ve kurumsallaşma bilincinin yerleşmiş olduğu ve bu konuda tercih edilen bir üniversite olmak için proje üreten bir daire başkanlığı olmak için çalıştıklarını belirtti.

Gelişen teknolojileri yakından izlediklerini ifade ettiği sunumunda Cahit Kurt, bilgi işlem sistemlerini, siber güvenlik önlemlerini, eğitim öğretim ve araştırmalara destek sağlayarak yapmış oldukları çalışmaları özetleyerek Üniversitemizin dijital dönüşüm kapsamındaki hedefler sunuldu. Bu kapsamda öğrenci ve personel açısından otomasyon programlarıyla ilgili yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgiler verildi. 

Sunum sonrasında Rektör ve Rektör Yardımcıları, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı sistem odaları ve teknik destek odalarında incelemelerde bulunarak geliştirilen yazılımlar hakkında bilgiler aldılar.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOMÜ Haber 13 Haziran 2021, Pazar