Bizimle İletişime Geçin

BİRİM HABERLERİ

ÇOMÜ’de aşı zorunlu mu? PCR testini kimler yaptıracak?

Yayınlandı

on

Bilindiği gibi 6 Eylül 2021’den itibaren sosyal etkinliklere ve MEB’e bağlı okullara girişte getirilen PCR test zorunluluğu, 13 Eylül 2021 Pazartesi gününden sonra açılacak üniversitelerde de öğretim üyeleri ve öğrenciler için de geçerli olacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklama da “Okullarda 6 Eylül’de yüz yüze eğitim başlamasıyla, henüz aşı olmamış öğretmen ve diğer personelin haftada en az 2 defa PCR testi yaptırmasını isteyeceğiz. Aşı olmayana üniversite öğrencilerimizin ve çalışanlarımızdan da düzenli PCR testi yaptırmalarını talep edeceğiz” açıklamasında bulunmuştu. PCR test zorunluluğunun öğretim üyeleri dahil üniversite personeli ve öğrenciler için de geçerli olduğu öğrenildi.

ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ’NDE DURUM NE?

Çift doz aşı olmayan üniversite öğrencileri ve üniversite personelinden haftada iki kez negatif PCR test sonucu istenecek. Öğretim üyelerinin de dahil olduğu PCR test zorunluluğu, aşı sürecini tamamlayarak ‘aşı kartı’ sahibi olan kişiler için geçerli olmayacak. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi de akademik ve idari personellere gönderdiği resmi yazıda, aşı olmayan çalışanların her haftanın pazartesi ve Çarşamba günleri olmak üzere PCR testi sonucu ibraz etmeleri istendi.

Advertisement

11 Ekim 2021 tarihinde eğitim-öğretime başlayacak olan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversite’nde konu ile ilgili öğrenciler için yapılmış bir duyuru ise henüz bulunmuyor.

Okumaya Devam Et
Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK OKUNANLAR