Bizimle İletişime Geçin

BİRİM HABERLERİ

Prestijli TIRF DDG Ödülü İkinci Kez Üniversitemizde

Yayınlandı

on

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Yabancı Diller Eğitimi Anabilim Dalı İngiliz Dili Eğitimi programı doktora öğrencisi Özgür Çelik, Doç. Dr. Salim Razı danışmanlığında yürüttüğü “İngilizce yazma gelişimine destek olmak için ortaokullarda akademik dürüstlük kültürünün oluşturulması (Establishing a culture of academic integrity at secondary schools to promote EFL writing development)” başlıklı tezi ile “The International Research Foundation for English Language Education (TIRF)” tarafından verilen doktora tezi destek ödülüne (DDG) layık görüldü.

İngiliz dili eğitimi ile ilgili en iyi uygulamaları ve araştırmaları teşvik eden, kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan TIRF, 2002 yılından bu yana öncelik alanlarındaki doktora araştırmaları yapan öğrencilere 5.000 ABD dolarına kadar destek vermektedir.

Ödül İkinci Kez ÇOMÜ’de

2017 yılında DDG ödülü Doç. Dr. Salim Razı’nın doktora öğrencisi olan Özgür Şahan’a verilmişti. Bu bağlamda ÇOMÜ, TIRF DDG ödülünü Türkiye’den kazanabilme başarısını gösteren tek üniversite olma özelliğini taşıyor.

Advertisement

Okumaya Devam Et
Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK OKUNANLAR