Bizimle İletişime Geçin

BİRİM HABERLERİ

ÇOMÜ’de öğrenci yemek ücretine %55 zam yapıldı

Yayınlandı

on

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, pandemi nedeniyle yüz yüze eğitime verilen 1.5 yıllık aranın ardından 11 Ekim’de yüz yüze eğitimle açılıyor.

Yarı zamanlı da olsa kampüse dönen öğrenciler her şeyi bıraktıkları gibi bulmayı umut ederken barınma sorunu ile karşılaşmış, fahiş yurt ücreti ve ev kiraları bir çok öğrenciyi mağdur etmişti. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde öğrenciler şimdi de %55’lik yemek zammı ile karşı karşıya kaldı.

Geçtiğimiz yıl 3,25 TL olan yemekhane birim fiyatı 4 Ekim’de alınan kararla 5 TL yapıldı. Aynı gün içinde alınan ikinci yemek ücreti ise 17.25 TL’ye yükseltildi. İdari personel yemek ücreti ise 10 TL olarak belirlendi. Yapılan artışın güncel enflasyon oranının çok çok üstünde olması ise dikkat çekti. TÜİK’in açıkladığı enflasyon oranı bir önceki yılın aynı ayına göre %14,6 seviyesindeyken, Eylül 2020’ye göre ise fiyat düzeylerindeki değişim %19,58 seviyelerinde oldu.  Öğrenci yemek ücretine 1.75 TL artırılması yapılan zammın %55’e yakın olduğunu gösteriyor.

Advertisement
Okumaya Devam Et
Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK OKUNANLAR