Bizimle İletişime Geçin

Manşet

ÇOMÜ’den Afyon’a uzanan mutluluk

Yayınlandı

on

Foto: Gönüllü öğrenciler 103 adet hediye paketi hazırladı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi bünyesinde uzun yıllardır devam eden sosyal gönüllülük faaliyetlerine bir yenisi daha eklendi. Afyonkarahisar’ın Merkez ilçesine bağlı Kızıldağ Köyü İlkokulu için düzenlenen kitap, kırtasiye ve oyuncak yardımı kampanyası sona erdi. Minik öğrenciler için buluşan Doç. Dr. Hicran Özlem ILGIN ve Öğr. Gör. Şaziye Ceren ULUPINAR, Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü akademisyenleri ve gönüllü öğrenciler 103 adet hediye paketi hazırladı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi adı altında düzenlenen yardım kampanyalarında bir mutlu son daha yaşandı. Afyonkarahisar’ın Merkez ilçesine bağlı Kızıldağ Köyü İlkokulu’ndan gelen yardım talebi sonrası Sosyal Sorumluluk Projelerinden Sorumlu Rektör Danışmanı Doç. Dr. Hicran Özlem ILGIN  ve Öğr. Gör. Şaziye Ceren ULUPINAR önderliğinde Fen Edebiyat Fakültesi Kimya bölümü akademisyenleri ve gönüllü öğrenciler harekete geçti. Kızıldağ Köyü İlkokulu’na hazırlanan 103 adet paketleme işleminde Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Akademisyenleri ve Kimya Bölümü öğrencileri yer aldı. Gönüllü öğrencilerin de katkılarıyla Hasan Mevsuf Spor Salonu’nda buluşan ekip kargolama işlemini tamamladı. PTT kargo ile hediyeler yola çıktı. Kırtasiye malzemelerinin yanı sıra miniklere akıl oyunları gibi öğretici içerikler de gönderildi.  Projede yer alan Kimya Bölümü akademisyenleri, bu çalışmada yer aldıkları için çok mutlu olduklarını ve üniversite bünyesinde her bölümün yardım kampanyalarına destek vermesi gerektiğini vurguladı. Sosyal Sorumluluk Projelerinden Sorumlu Rektör Danışmanı Doç. Dr. Hicran Özlem ILGIN ise konuya ilişkin “Bu tarz yardım kampanyalarına ilgi oldukça fazla. Başlatılan projelerin kısa sürede tamamlanıyor oluşu bizleri mutlu ettiği gibi gönüllü öğrencilerimizi de harekete geçiriyor.” dedi.

Projeyi yöneten isimlerden biri olan Öğr. Gör. Şaziye Ceren ULUPINAR da daha çok gönüllü öğrenci ile daha hızlı ve büyük kampanyaların düzenlenebileceğine dikkat çekti. Kampanyalardan haberdar olmak, etkinliklerde gönüllü çalışmak için Instagram üzerinden @comusosyalgonullulertoplulugu hesabını takip edebilirsiniz.

 

  • Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi adı altında düzenlenen yardım kampanyalarında bir mutlu son daha yaşandı.

    Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi adı altında düzenlenen yardım kampanyalarında bir mutlu son daha yaşandı.

  • Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi adı altında düzenlenen yardım kampanyalarında bir mutlu son daha yaşandı.
Okumaya Devam Et
Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK OKUNANLAR