Bizimle İletişime Geçin

BİRİM HABERLERİ

Uluslararası Eğitim Araştırmaları Kongresi Gerçekleşti

Yayınlandı

on

Uluslararası Eğitim Araştırmaları Kongresi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ)  Eğitim Fakültesi, Uluslararası Eğitimciler Birliği ve Türkiye Eğitim Araştırmaları Birliği işbirliğiyle Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

ÇOMÜ ev sahipliğinde gerçekleşen ve 3 gün boyunca süren kongreye, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Bacak, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salih Zeki Genç, Dünya Eğitim Araştırmaları Birliği Başkanı Prof. Dr. Mustafa Yunus Eryaman, Türkiye Eğitim Araştırmaları Birliği Başkanı Doç. Dr. Necati Cerrahoğlu, Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Enver Yolcu’nın yanı sıra akademisyenler katıldı.

“Eğitim Politikaları ve Araştırmalarında Büyük Veri ve Veri Analitiği” temasıyla düzenlenen kongrede; Eğitim Başarılarını Değerlendirme Kuruluşu (IEA) İcra Direktörü Dr. Dirk Hastedt, Avrupa Komisyonu Jean Monnet Profesörü ve Londra Metropolitan Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alistair Ross ve Dünya Eğitim Araştırmaları Birliği Başkanı Prof. Dr. Mustafa Yunus Eryaman çağrılı konuşmacı olarak katkı sundu.

Okumaya Devam Et
Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK OKUNANLAR