Bizimle İletişime Geçin

Manşet

“Geçmişten Günümüze Kızılay” paneli yapıldı

Yayınlandı

on

Genç Kızılay Topluluğu ile Çanakkale Kızılay Şubesi tarafından Kızılay Haftası kapsamında düzenlenen “Geçmişten Günümüze Kızılay” etkinliği Sağlık Bilimleri Fakültesi Safiye Hüseyin Elbi Konferans Salonu’nda AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat ve Genç Kızılay Topluluğu Akademik Danışmanı Prof. Dr. Muhammet Erat’ın yanı sıra Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Ünver, Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Sadi Turgut Bilgi, AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas, AK Parti Çanakkale İl Gençlik Kolları Başkanı Alperen Uysal, Çanakkale Kızılay Şubesi Yönetim kurulu üyeleri, çalışanları ve öğrenciler katıldı.

Etkinlikte açılış konuşmasını yapan Çanakkale Kızılay Şube Başkanı Av. Ergin Sezen, göreve geldikten sonra Çanakkale merkez ve ilçelerinde yapmış oldukları faaliyetlerden bahsetti. Bu hafta vesilesiyle toplumda Kızılay bilinci geliştirmek istediklerini belirten Av. Ergin Sezen, Rektör Prof. Dr. Sedat Murat’a ve AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu’na verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, ÇOMÜ’nün 2019 yılındaki yüksek sayıdaki kan bağışından dolayı kurumsal olarak “Altın Madalya” ile ödüllendirildiğinin altını çizerek toplulukların faaliyetlerini çok önemsediklerini, özellikle Genç Kızılay Topluluğu’nun bu tür etkinliklerle gençler arasında Kızılay bilincinin oluşmasına yardımcı oldukları için çok önemli bir misyonu üstlendiklerini dile getirdi.

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, “Çanakkale Savaşlarında ecdadımız bu vatan için kanını verdi. Bu toprakları geçilmez kılarak bize vatan kıldı. Bizim de bugün kan bağışında bulunarak insanlığa yararlı bir işte birbirimizle yarış içinde olmalıyız. Bu kampanyaya herkesin katılması gerekiyor” dedi.

AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ise Kızılay Şubesi’nin ve Genç Kızılay Topluluğu’nun bu faaliyetinden dolayı teşekkürlerini belirterek, Kızılay’ın bütün faaliyetlerine tam destek verdiklerini ifade etti. Herkesin Kızılay’a sahip çıkması gerektiğini belirten ve faaliyetlerine destek verilmesini isteyen İskenderoğlu, kendisinin de bir ÇOMÜ’lü olduğunu belirterek, Üniversitenin bu tür faaliyetleriyle her zaman gurur duyduğunu sözlerine ekledi.   Konuşmalardan sonra “Geçmişten Günümüze Kızılay” konulu panele geçildi. Panelde Genç Kızılay Topluluğu Akademik Danışmanı Prof. Dr. Muhammet Erat, Kızılay tarihi hakkında bilgi verdikten sonra Gelibolu Kızılay Temsilcisi Fahrettin Öztürk, Gökçeada Kızılay Temsilcisi Murat Suluoğlu, Çanakkale Genç Kızılay Birimi Sorumlusu Abdullah Çetinbağ, yapılan çalışmalar ile ilgili bilgiler aktardı.

Okumaya Devam Et
Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK OKUNANLAR