Bizimle İletişime Geçin

BİRİM HABERLERİ

FEF Akademik Kurul Toplantısı yapıldı

Yayınlandı

on

Fen Edebiyat Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı Troia Kültür Merkezi’nde yapıldı. Rektör Profesör Dr. Sedat Murat emekliliğe ayrılacak olan Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim üyesi, Şair Profesör Doktor Mehmet İsmail ve ÇOMÜ Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümünden Öğretim üyesi doktor Recep Duran’a uzun yıllardan bu yana yaptıkları çalışmalardan dolayı plaket verdi.

Akademik Kurul Toplantısına Çanakkale Onsekiz Mart üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Tarhan, Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Şair Prof. Dr. ÇOMÜ Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümünden Dr. Öğretim Üyesi Recep Duran, Öğretim görevlileri ve çok sayıda öğrenci katıldı. Akademik Kurul Toplantısının açılış konuşmasını yapan Dekan İsmail Tarhan fakültenin yaptığı çalışmalar, hedeflediği çalışmalar ye fakültenin gerek duyduğu yatırımlar konusunda bilgiler verdi. Dekan Tarhan’ın ardından kürsüye gelen Rektör Murat, “üniversitemiz son zamanlarda önemli çalışmalara imza atıyor. Bu çalışmalarda hepimizi sevindiriyor. ÇOMÜ ailesi olarak bu tür çalışmalar başta biz yöneticiler olmak üzere öğretim görevlilerimiz ve öğrencilerimiz için önemli. Fen Edebiyat Fakültesi tüm bölümleri ile en fazla çalışma yapan fakültelerimizden biri. Türkiye’ de 250 üniversitenin 15-20 tanesinden daha fazla öğrenciye sahip bir fakülte. Her üniversitenin olduğu gibi bizimde Kurumsal hedeflerimiz var. Bu hedeflere ne kadar çok yaklaşılırsa hocalarımızda hedeflerinde o kadar çok yaklaşıyorlar. Ama bütün iş, bireysel düzeyde yapılan çalışmalara dayanıyor. Benim en fazla üzerinde durduğum 3 alan var birincisi öğrenci eğitimi, ikincisi hocaların çalışmaları, üçüncüsü de hem hocaların hem de öğrencilerin birlikte yaptıkları sosyal sorumluluk projeleri. Bu üç başlığa çok önem veriyorum. Öğrenciler bizim her şeyimiz. Öğrencilerimizi ne kadar iyi yetiştirirsek geleceğimizi o kadar garanti altına almış oluruz. Bizim görevimiz yetiştirdiğimiz öğrencileri donanımları ile ülkeye faydalı olmalarını sağlamak” dedi.

Konuşmaların ardından Rektör Murat emekliliğe ayrılacak olan Şair Prof. Dr. Mehmet İsmail ve Dr. Öğretim Üyesi Recep Duran’a uzun yıllardan buyana yaptıkları çalışmalardan dolayı plaket verdi. Plaket töreni öncesinde konuşma yapan Mehmet İsmail “Çanakkale kenti ve Çanakkale Onsekiz Mart üniversitesi benim kaderimdi. Neden böyle diyorum. Daha Çanakkale’ye gelmeden önce Azerbaycan’ da Çanakkale için bir şiir yazmıştım. Kader beni Türkiye’ye getirdi ve ben gözümü açtığımda ben kendimi Çanakkale boğazına bakarken buldum. Kader 70 sene önce bana bu Çanakkale ile ilgili bu şiiri yazdırmıştı. Çanakkale benim kaderim oldu. Ben ömrümün en anlamlı 25 senesini Çanakkale Onsekiz Mart üniversitesi’nin duvarları arasında geçirdim ve bununla da gurur duyuyorum. Azerbaycan ve Türkiye birdir. Azerbaycan’ın Karabag savaşında Azerbaycan’a nasıl yardımcı olduğunu herkes biliyor. Çanakkale ruhu hala devam ediyor ve edecek benim öğrencilerden isteğim bu Çanakkale ruhunu ayakta tutsunlar.” Dedi.

Konuşmaların ardından Emekliliğe ayrılacak olan İsmail ve Duran’a teşekkür plaketleri Rektör Murat tarafından verildi. Akademik kurul toplantısında çalışmaları ile öne çıkan öğrencilere de plaketleri verildi.

 

Okumaya Devam Et
Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK OKUNANLAR