Bizimle İletişime Geçin

Manşet

ÇOMÜ’lü öğrencilerden merhum Özgür Manap hocaya vefa

Yayınlandı

on

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi bünyesinde gerçekleşen sosyal sorumluluk faaliyetleri hız kesmeden devam ediyor. Gönüllü öğrenciler, kısa süre önce hayatını kaybeden Ezine Meslek Yüksekokulu Dr. Öğr. Üyesi Özgür Manap’ın anısı için bir kütüphane oluşturdu. Çanakkale’nin Ezine ilçesinde bulunan Mahmudiye İlköğretim Okulu’na çok sayıda kitap, stor perde, bilgisayar ve bilgisayar aksesuarı teslim edildi. ÇOMÜ sosyal sorumluluk projeleri kapsamında bir araya gelen gönüllü öğrenciler, Doç. Dr. Hicran Özlem ILGIN ve Ögr. Gör. Şaziye Ceren ULUPINAR önderliğinde miniklere okulun yeni kütüphanesini teslim etti.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi sosyal sorumluluk projeleri kapsamında, Ezine ilçesine bağlı Mahmudiye İlköğretim Okulu’na kütüphane desteği sağlandı. İlkokul ve ortaokul seviyesinde toplanan kitaplar, gönüllü öğrenciler tarafından miniklere armağan edildi. Kısa süre önce vefat eden ÇOMÜ Ezine Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Dr. Özgür Manap’ın ismi, Mahmudiye İlköğretim Okulu’na kurulan kütüphaneye verildi. Kütüphane açılışına Özgür Manap’ın eşi Emel Manap ve aile fertleri katılarak hayır pilavı dağıttı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin sağladığı araç ile 24 Kasım sabahı yola çıkan gönüllüler raflara kitapları yerleştirdi. Kısa bir süre önce yaşamını yitiren Ezine Meslek Yüksekokulu Dr. Öğr. Üyesi Özgür Manap’ın anısını yaşatmak adına açılan kütüphaneye ‘Dr. Öğr. Üyesi Özgür Manap Kütüphanesi’ adı verildi. Etkinliğe ÇOMÜ Genel Sekreteri Doç. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu ve pek çok akademisyen katıldı. İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin aynı binada eğitim görmesi sebebi ile her seviyeye uygun 1600 okuma kitabı ve 100’ün üzerinde test kitabı kütüphaneye yerleştirildi. Kütüphane açılışının ardından 24 Kasım Öğretmenler Günü’nün anlam ve önemi kapsamında düzenlenen etkinliklere ÇOMÜ’lü öğrenciler de katıldı. Etkinlik sonrası Mahmudiye İlköğretim Okulu öğretmenleri için hazırlanan hediye paketleri, gönüllü öğrenciler tarafından takdim edildi.

Dr. Öğr. Üyesi Özgür Manap’ın kaybı sebebi ile okulda bir hayır düzenlendi. Özgür Manap’ın ailesi tüm öğrenci ve öğretmenlere pilav ikram etti. Koordinatörlüğünü Sosyal Sorumluluk Projelerinden Sorumlu Rektör Danışmanı Doç. Dr. Hicran Özlem ILGIN ve Öğr. Gör. Şaziye Ceren ULUPINAR’ın üstlendiği kampanyaya çok sayıda gönüllü öğrenci destek verdi. Etkinlik sonrası gönüllü öğrenciler miniklerle bir araya gelerek oyunlar oynadı. Öğrencilerin heyecanı ve sevinci görülmeye değerdi. Sosyal sorumluluk projeleri hız kesmeden devam edecek. Konuya ilişkin detayları, yardım kampanyası fikirlerinizi, soru ve önerilerinizi comusosyalgonulluler@gmail.com mail adresine gönderebilirsiniz.

Okumaya Devam Et
Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ÇOK OKUNANLAR